• Посилання скопійовано

Чи може виробник алкоголю здійснювати оптовий продаж алкоголю?

Чи може суб’єкт господарювання (має ліцензію на виробництво алкогольних напоїв - вин виноградних, вин плодово-ягідних або напоїв медових, - та виробляє їх з виноматеріалів - виноградних, плодово-ягідних або медових, - виключно власного виробництва, не придбаних) здійснювати оптовий продаж шампанського, вин ігристих, що вироблені з власного виноматеріалу?

Відповідно до ст. 3 Закону №481 суб’єкт господарювання (у тому числі іноземний суб’єкт господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво), який отримав ліцензію на виробництво алкогольних напоїв (вин виноградних, вин плодово-ягідних або напоїв медових) та виробляє їх з виноматеріалів (виноградних, плодово-ягідних або медових) виключно власного виробництва (не придбаних), має право здійснювати оптову торгівлю зазначеними алкогольними напоями без отримання окремої ліцензії на таку оптову торгівлю.

Тобто, Закон дає пряму відповідь на питання - виробник відповідних алкогольних напоїв має право на оптовий продаж цих самих напоїв.

Але про який оптовий продаж йде мова?

Відповідно до ст. 1 Закону № 481 оптова торгівля - діяльність по придбанню і відповідному перетворенню товарів для наступної їх реалізації суб'єктам господарювання (у тому числі іноземним суб’єктам господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) роздрібної торгівлі, іншим суб'єктам господарювання (у тому числі іноземним суб’єктам господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва).

Тобто, оптова торгівля - це діяльність з придбання товарів і їх подальшого продажу. 

Але якщо суб’єкт господарювання виробив продукцію, то подальший її продаж не відповідає поняттю оптового продажу, наведеного в Законі №481. Якщо продукція вироблена, то, зрозуміло, що вона виробляється для подальшого продажу. І було би дивним отримувати дві різні ліцензії - одна для виробництва, друга для продажу виробленого. Виходить, якщо отримали ліцензію тільки для виробництва, а для продажу ні, то виробити можна, а продати вироблене ні?

Зрозуміло, що це безглуздя. Тому те, що вироблене, в подальшому продається на підставі "виробничої" ліцензії. Що, по суті, і підтверджується нормою ст. 3 Закону №481.

Але якщо виробник придбає відповідну готову продукцію, що вироблена іншим суб’єктом, то для її оптового продажу йому доведеться вже отримувати "оптову" ліцензію.

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Чи можна змінити назву пального в накладній?
    Підприємство – імпортер пального, оприбутковує пальне за назвою, вказаною в митній декларації. Оптовий покупець наполягає зазначати в документах на відвантаження назву пального згідно з техрегламентом, що відрізняється від назви в декларації. Чи має право підприємство змінити назву?
    17.01.202371
  • Заповнення акцизної декларації при продажу рідин для електронних сигарет
    Як правильно заповнювати розділ Б (код Б.1) додатку 2 акцизної декларації (адвалорні та специфічні ставки акцизного податку одночасно), якщо гр. 6 та 8 у шт., гр. 13 (специфічна ставка акцизного податку - 3000 грн за літр), та відповідно гр. 15 = гр. 10 х гр.13 : 1000 - вираховує в рази меншу суму акцизного податку?
    16.01.2023291
  • Акцизні накладні не реєструються за пп. 231.1 ПКУ
    АЗС виписує та реєструє зведені АН. Але зараз вхідні АН не реєструються, оскільки «порушено вимоги пп. 231.1 ПКУ: загальний обсяг резервуарів на стаціонарному АС отримувача (199980.00) менший суми обсягу, зазначеного в документі (11162.79), і обсягу, що наразі зареєстрований на складі (195852.19)». Чи є роз’яснення ДПС?
    13.01.202356
  • Чи може виробник алкоголю здійснювати оптовий продаж алкоголю?
    Чи може суб’єкт господарювання (має ліцензію на виробництво алкогольних напоїв - вин виноградних, вин плодово-ягідних або напоїв медових, - та виробляє їх з виноматеріалів - виноградних, плодово-ягідних або медових, - виключно власного виробництва, не придбаних) здійснювати оптовий продаж шампанського, вин ігристих, що вироблені з власного виноматеріалу?
    12.01.202376
  • Як перераховувати обсяг пального в літрах, приведених до 15° С, якщо ПРК використовується на «оптовому» акцизному складі?
    Підприємство імпортувало 15200 л при 15° С. Цим же бензовозом передає пальне на зберігання зберігачу, але при фактичній температурі 1° С передається 15000 л пального. Зберігач надає послуги зі зберігання пального (роздрібним продажем не займається). Зберігач видає пальне зі зберігання в літрах через ПРК, тому виникає облікова різниця. Як це врегулювати?
    12.01.202344