• Посилання скопійовано

Внесення нових реквізитів до форми №1-ТН щодо ТЗ: чи можливо?

Чинна форма №1-ТН (алкогольні напої) не містить інформацію щодо транспортного засобу (довжина, ширина тощо). Чи можна самостійно внести зміни у цю форму, додавши реквізити? Яка відповідальність за незазначення цих реквізитів?

Форму ТТН на переміщення алкогольних напоїв, форма №1-ТН (алкогольні напої) та Інструкцію №154.

Ця форма не містить параметрів транспортного засобу.

Разом з цим згідно з ст. 48 Закону про автомобільний транспорт при оформленні товарно-транспортної накладної вантажовідправник зазначає обов’язкові реквізити, серед яких:

  • транспортний засіб (марка, модель, тип, реєстраційний номер автомобіля, причепа/напівпричепа), його параметри із зазначенням довжини, ширини, висоти, загальної ваги, у тому числі з вантажем, та маси брутто.

Таким чином, форма №1-ТН (алкогольні напої) не відповідає вимогам Закону. Але так само не відповідає вимогам Закону і форма ТТН за формою додатку 7 до Правил 363.

Тому, на наш погляд, для того, щоб виконати вимоги Закону, існуючі форми потрібно доповнити реквізитами, передбаченими Законом.

 

Яка відповідальність передбачена за порушення цієї норми Закону?

Відповідно до ст. 132-2 КУпАП внесення (зазначення) вантажовідправником недостовірних відомостей про масу або габарити вантажу до товарно-транспортної накладної або іншого визначеного законодавством документа на вантаж, що не відповідають фактичним даним, який перевозиться, а так само внесення (зазначення) вантажовідправником відомостей про масу або габарити вантажу до товарно-транспортної накладної або іншого визначеного законодавством документа, які перевищують параметри, встановлені законодавством, за відсутності оформленого дозволу на проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 3000 НМДГ (51 000 грн.).

Згідно з приміткою до ст. 132-2 КУпАП відповідальність за внесення (зазначення) вантажовідправником недостовірних відомостей про масу вантажу до товарно-транспортної накладної або іншого визначеного законодавством документа на вантаж, що не відповідають фактичним даним, настає у разі перевищення транспортним засобом, яким перевозиться зазначений вантаж, вагових нормативних параметрів, визначених законодавством.

З наведеного випливає, по-перше, що відповідальність настає тільки за недостовірні відомості про масу або габарити вантажу в ТТН. Про параметри транспортного засобу тут нічого не сказано. Тому якщо не зазначити довжину, ширину, висоту транспортного засобу, на наш погляд, відповідальності не буде ніякої.

По-друге, відповідальність настає тільки якщо транспортний засіб буде перевантажено, тобто, будуть порушені вагові нормативи, визначені законодавством. Тобто, якщо в ТТН не зазначать масу вантажу, і при цьому вагові нормативні параметри не порушуватимуться, штраф не застосовується.

У разі порушення зазначеної норми штраф накладається на вантажовідправника.

 

Чи можуть контролюючі органи при перевірці за відсутності у ТТН таких реквізитів заперечити факт списання/оприбуткування товару (алкогольних напоїв) та зняти понесені перевізником витрати?

На наш погляд, ні.

Відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону про бухоблік неістотні недоліки в документах, що містять відомості про господарську операцію, не є підставою для невизнання господарської операції, за умови, що такі недоліки не перешкоджають можливості ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції, та містять відомості про дату складання документа, назву підприємства, від імені якого складено документ, зміст та обсяг господарської операції тощо.

ТТН без розглядуваних реквізитів містять відомості про зміст, обсяг господарської операції, тобто, містять всі дані, необхідні для відображення інформації про товар (алкогольні напої) в обліку. А тому відсутність розглядуваних реквізитів є неістотним недоліком ТТН.

 ***

Читайте також:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Склад комісії при інвентаризації пального на вимогу ДПС
    За вимогою податкової служби для перевірки ПДВ необхідно провести інвентаризацію палива в єврокубах. На транспортному підприємстві присутні лише власник і директор, бухоблік ведеться на аутсорсингу. Кого включити до складу інвентаризаційної комісії? Які особливості складання наказу про інвентаризацію та інвентаризаційного опису?
    22.11.202412
  • Бармен розбив пляшку з алкоголем: що з акцизом?
    Бармен розбив пляшку шампанського. Чи потрібно дану операцію проводити через РРО? Як вплине списання такої пляшки на акциз?
    21.11.202445
  • Як продати пальне військовій частині з оплатою від благодійного фонду?
    Підприємство веде діяльність з оптової торгівлі пальним і хоче продати пальне військовій частині. Платити за це пальне буде благодійний фонд. Як складати первинні документи в такому разі: видаткову, акцизну та податкову накладні складати на військову часину чи на фонд, який є платником?
    20.11.202418
  • Чи потрібна ліцензія при придбанні алкоголю для виробничих потреб?
    ТОВ є дистриб'ютором підакцизних товарів, зокрема, алкоголю, отримало лист від покупця з проханням продати 2 літра коньяку для виробничих потреб. Ліцензії на продаж алкоголю покупець не має. Чи можна провести такий продаж?
    20.11.202416
  • Алкоголь придбали, а ліцензії на роздрібну торгівлю немає
    ТОВ – платник ЄП ліцензії на роздрібний продаж алкоголю немає. За замовленням ресторану поставили продукти та вино de la Cruz (УКТ ЗЕД 2204228400). Алкоголь замовили помилково, поверненню товар не підлягає. Чи може ТОВ використати цей алкоголь для приготування страв або реалізувати разово без ліцензії?
    19.11.202429