• Посилання скопійовано

Акцизний збір обчислюється за ставками, що діють на момент реалізації товарів

Який порядок сплати акцизного податку виробником алкогольних напоїв, якщо спирт отримано до зміни ставок акцизного податку, а реалізація вироблених алкогольних напоїв здійснюється після зміни ставок акцизного податку?

З 04.01.2013 р. набрав чинності Закон № 5503 згідно з яким з 01.04.2013 р. підвищено розміри ставок акцизного податку на спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої.

Декларування податкових зобов’язань з акцизного податку з обсягів реалізації вироблених на митній території України (ввезених на митну територію України) алкогольних напоїв, обчислення та декларування податкових зобов’язань з цих підакцизних товарів здійснюється із урахуванням розміру ставок, діючих, починаючи з 01.04.2013 р. При цьому з алкогольних напоїв, для виробництва яких використовується спирт етиловий, визначення податкових зобов’язань здійснюється з урахуванням таких особливостей.


Відповідно до п. 225.1 ст. 225 Податкового кодексу суб’єкт господарювання зобов’язаний сплатити податок або подати податковому органу за своїм місцезнаходженням до отримання з акцизного складу спирту етилового неденатурованого, призначеного для переробки на алкогольні напої (крім виноматеріалів та вермутів), податковий вексель, який є забезпеченням виконання зобов’язання такого платника у строк до 90 календарних днів, починаючи з дня видачі податкового векселя, сплатити суму податку, розраховану за ставками для цієї продукції.

Порядок проведення розрахунку суми зменшення акцизного податку затверджено постановою № 1260.

Отже, після підвищення розміру ставок при реалізації виробниками алкогольних напоїв, вироблених із залишків спирту, спиртової суміші, які утворилися до змін розміру ставок акцизного податку, акцизний податок обчислюється, виходячи з обсягів реалізації такої продукції та ставок акцизного податку, діючих на момент реалізації, оскільки в момент отримання спирту в акті (додаток 1 до Порядку № 1260) зазначалася сума податку за ставками, що діяли на момент отримання спирту, а готова продукція реалізовуватиметься в період дії підвищених ставок.

Форму Декларації  акцизного податку затверджено наказом № 1030.

Податкові зобов’язання відображають у додатку 3 до Декларації акцизного податку таким чином:

у графі 7 «Оподатковуваний оборот, усього» Розрахунку суми акцизного податку з алкогольних напоїв за специфічними ставками акцизного податку (далі — Розрахунок) зазначається оподатковуваний оборот у літрах (гр. 6 х гр. 5);

у графі 9 «Ставки акцизного податку (у гривнях за 1 л 100-відсоткового спирту)» Розрахунку проставляється ставка акцизного податку в гривнях, яка діє згідно із Податковим кодексом після обчислення акцизного податку на одиницю виміру продукції, тобто підвищена ставка.

Тобто з 1 по 9 графу  Розрахунку декларуються оподатковувані обороти, які фактично відбулися у звітному періоді з урахуванням діючих у цей період ставок акцизного податку.

Окремими рядками граф 1 — 8 Розрахунку зазначається оподатковуваний оборот з реалізації алкогольної продукції, виготовленої зі спирту, отриманого до зміни ставок акцизного податку, оскільки у період дії підвищених ставок акцизного податку можуть відбуватися операції з реалізації алкогольної продукції, для виробництва якої використовувався спирт етиловий, отриманий як в умовах дії попередньої, так і нової ставки податку.

При цьому у графі 9 Розрахунку дані не зазначаються.

У рядку 12 Розрахунку зазначається сума акцизного податку, яка розраховується у зв’язку зі зміною ставок акцизного податку.

Відповідне роз’яснення щодо декларування податкових зобов’язань з акцизного податку у зв’язку зі зміною ставок було надано листом № 3839/7/15-5217.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Джерело: Вісник. Офіційно про податки

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Відкрили міні-АЗС: отримуємо ліцензію на зберігання пального
    ТОВ є платником акцизного податку, має ліцензію на зберігання пального та є розпорядником акцизного складу. Пальне використовується виключно для власних потреб. Підприємство планує відкрити ще одну міні-АЗС, для заправки власного автотранспорту, за адресою, відмінною від адреси місця зберігання пального, зазначеного в наявній ліцензії. Також буде зареєстровано ще один акцизний склад. Чи необхідно внести зміни до чинної ліцензії, чи отримати нову? Чи обов’язково повинна бути вказана загальна місткість резервуарів в ліцензії на зберігання пального? Які документи подати для отримання ліцензії на зберігання пального та реєстрації ще одного акцизного складу?
    08.05.202418
  • Орендуємо авто: як списати пальне?
    У власності ТОВ та ФОП є автотранспорт. Між цими суб’єктами господарювання буде укладено договір оренди на такі транспортні засоби. ФОП як ФО є засновником ТОВ. Як в даному випадку списувати пальне?
    06.05.202488
  • Максимальна роздрібна ціна змінилася на нову партію тютюнових виробів: чи можна переоцінити попередню партію?
    Підприємство придбало для роздрібного продажу у листопаді 2023 р. партію сигарет, на пачці ціна - 80 грн. У квітні 2024 р. ціна на пачці відповідних марок сигарет - 90 грн. Чи має право підприємство здійснити дооцінку сигарет, придбаних в листопаді та продавати за МРЦ визначеною на основі даних квітня?
    01.05.20247
  • Роздрібний продаж алкоголю: як скласти ПН та звітувати з акцизу?
    ТОВ змінює напрямок діяльності – відкриває кафе, в якому буде продаж алкоголю і напоїв, виготовлених з алкоголю та інших інгредієнтів. ТОВ є платником ПДВ. Ліцензію оплачено 20.02.2024 р. Який буде перший звітний період з акцизу? Діяльність не розпочато. Як скласти зведену ПН при продажі коктейлів?
    23.04.202442
  • Паливо для заправки генераторів починає використовуватися в госпдіяльності: які наслідки?
    Підприємство в 2022 році закупило паливо для роботи генераторів із розрахунку 2 тонни на кожен генератор. Паливо зберігається в ємностях біля генераторів. З часом паливо втрачає свої властивості. Чи може підприємство використовувати це паливо для заправлення транспорту підприємства? Ліцензія на зберігання пального у підприємства відсутня
    22.04.202457