• Посилання скопійовано

Пальне в генераторі та каністрах: чи треба ліцензію на зберігання?

Товариство орендує дизельний генератор для аварійного електрозабезпечення. Потужність генератора - 56 кВт. Як паливо використовується дизельне пальне. Чи необхідно Товариству отримувати ліцензію на зберігання пального, якщо таке пальне зберігається в дизельному генераторі та в каністрах?

Пальне в каністрах

Податківці в ІПК від 15.08.2019 р. №3814/6/99-99-12-02-02-15/ІПК роз’яснили, що ліцензія на зберігання пального не потрібна, якщо воно зберігається у нестаціонарних ємностях (каністрах та іншій дрібній тарі) Коментар до даного листа ви можете прочитати тут

Втім, у коментарі ми акцентували увагу, що податківці погоджуються із нами, що ліцензію на зберігання пального слід отримувати, якщо пальне зберігається у стаціонарних ємностях, які мають чітку прив’язку до місця (території).

Втім, наразі йдеться про індивідуальну консультацію, а вона надавалася конкретному платнику податків і захистить від штрафів лише його. Тому, аби уникнути непорозумінь із контролюючим органом, радимо отримати власну ІПК.

 

Пальне в генераторі

Податківці на своєму сайті 16.08.2019 р. надали роз’яснення, що зберігання пального в паливних баках транспортних засобів/технічному обладнанні/пристроях не потребує отримання ліцензії, оскільки дані резервуари не є нерухомим майном та не мають чіткої прив’язки до місця (території) згідно з Законом №481. Ми про це писали тут.

Ця відповідь податківців міститься у підкатегорії 115.05, «ЗІР» (запитання: «Чи необхідно придбавати ліцензію на зберігання пального якщо таке пальне зберігається в баку автомобіля, каністрі тощо, та наявність яких ємностей передбачає обов’язковість отримання ліцензії на зберігання пального?»).

Вважаємо, що генератор є технічним обладнанням, а отже, вищенаведену консультацію можна застосовувати. Адже по суті пальне заливається у паливний бак генератора, який сьогодні стоїть в одній частині приміщення, а завтра в іншій, чи взагалі виноситися на вулицю, коли працює.

Щоправда, відзначимо, що у ІПК від 22.08.2019 р. №3958/6/99-99-12-02-02-15/ІПК при відповіді на питання, чи правильно Товариство розуміє, що у зв’язку з відсутністю місць зберігання пального (зберігання дизпалива у баку дизель генератора не є місцем зберігання) у Товариства відсутній обов'язок щодо отримання ліцензії на зберігання пальногоподатківці просто процитували загальні норми Закону №481 та попросили надати документи для надання більш повної відповіді. Хоча, вважаємо, що відповідь можна було й надати, судячи із вже висловленої їх позиції на сайті ДФС.

Тож, аби уникнути непорозумінь із контролюючими органами, радимо отримати власну ІПК. Для отримання позитивної відповіді – радимо у запиті зазначити їх консультацію, викладену на сайті, про яку ми зазначали вище.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Офіційний курс валют України до іноземної валюти з 25.03.2025 року при визначенні ПЗ з акцизного податку
    З 25.03.2025 року при реалізації тютюнових виробів, виготовлених на території України, для нарахування ПЗ з акцизу з тютюнової сировини та тютюнових відходів застосовується офіційний курс гривні до євро, встановлений НБУ станом на 01.07.2024 р. (43,2658 грн)
    27.03.202535
  • За яких умов можлива реалізація алкоголю кінцевому споживачу з доставкою?
    Реалізація алкоголю кінцевому споживачу з доставкою у разі внесення ним плати кур’єрській службі можлива, зокрема, за наявності ліцензій на право оптової торгівлі алкогольними напоями у продавця та ліцензії на право роздрібної торгівлі - у кур’єрської служби
    21.03.202548
  • Хто є отримувачем пального в акцизній накладній, якщо заправляють третю особу, а не покупця?
    АЗС працює з покупцем через систему «Профіт». Сторони збираються підписати договір, в якому вкажуть, що АЗС заправляє клієнтські авто покупця, які належать іншим юрособам, і зазначає в акцизних накладних назви юросіб, які фактично заправляються, і з якими АЗС не має договорів, або кінцевому споживачу. Як правильно виписувати акцизні накладні в даному випадку: на юросіб, які заправляються чи на кінцевого споживача?
    11.03.202528
  • Отримувач пального в акцизній накладній АЗС при продажу пального юрособі
    АЗС підписала договір з покупцем у серпні 2024 року, за яким зобов'язалася забезпечувати заправку пальним автотранспорту покупця через систему Профіт. АЗС виписувала акцизні накладні на ТОВ-покупця, але покупець стверджує, що накладні мали виписуватися на кінцевого споживача, оскільки у ТОВ немає власного автотранспорту. Як правильно оформлювати акцизні накладні в цій ситуації? Якщо дійсно потрібно було виписувати накладні на кінцевого споживача, як мінімізувати штрафні санкції?
    10.03.2025256
  • Чи можна безкоштовно передати іншій юрособі талони на пальне?
    Юридична особа, неплатник акцизного податку, має талони на пальне, які планує безкоштовно передати іншій юрособі. При цьому для обліку руху пального оприбуткування талонів у юрособи-отримувача бути здійснено в розрізі ПММ. Чи є така передача правомірною? який тип договору і які первинні документи мають бути оформлені? Чи буде така передача підставою для реєстрації акцизного складу та сплати акцизного податку?
    07.03.2025756