Відповідно до пп. 215.1 ПКУ пальне належить до підакцизних товарів незалежно від об’єму його розфасовки. Зазначене також поширюється на газ (УТК ЗЕД 2710 19 21 00 – паливо для реактивних двигунів).
Законом №2628 розділ VI ПКУ доповнено новим пп. 229.8, в якому встановлені особливості оподаткування бензинів авіаційних та палива для реактивних двигунів.
Зокрема, згідно з пп. 229.8.1 ПКУ ввезення на митну територію України або реалізація вироблених в Україні бензинів авіаційних (код 2710 12 31 00 згідно з УКТ ЗЕД) та палива для реактивних двигунів (код 2710 12 70 00, 2710 19 21 00 згідно з УКТ ЗЕД) може здійснюватися із сплатою акцизного податку за ставками, визначеними пп. 215.3.4 ПКУ, без застосування підвищувального коефіцієнта «10».
Відповідно до нової редакції пп. 14.1.6 ПКУ (пп. «б») акцизний склад – це приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою госпдіяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.
Не є акцизним складом, зокрема, приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 куб. м, а суб'єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) – власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 куб. м (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам.
Отже, на набуття статусу акцизного складу впливає загальна місткість ємностей (до 200 куб. м), а не об’єм тари для фасування пального. Крім того, обов’язковою умовою є здійснення операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам.
У пп. 213.1 ПКУ зазначено, що об'єктами оподаткування, зокрема, є операції з:
- реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції);
- реалізації та/або передачі в межах одного підприємства підакцизних товарів (продукції) з метою власного споживання, промислової переробки, своїм працівникам, а також здійснення внесків підакцизними товарами (продукцією) до статутного капіталу.
Операції з підакцизними товарами, які не підлягають оподаткуванню, наведені в пп. 213.2 ПКУ, а операції з підакцизними товарами, які звільняються від оподаткування в пп. 213.3 ПКУ.
Разом з тим, абз. 2 пп. 14.1.212 ПКУ замінено дев'ятьма новими абзацами, згідно з якими реалізація пального для цілей розділу VI цього Кодексу – будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального з переходом права власності на таке пальне чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу/акцизного складу пересувного:
- до акцизного складу;
- до акцизного складу пересувного;
- для власного споживання чи промислової переробки;
- будь-яким іншим особам.
При цьому не вважаються реалізацією пального операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України:
- у споживчій тарі ємністю до 5 л (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками;
- при використанні пального, з якого сплачено акцизний податок, виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки суб'єктами господарювання, які не є розпорядниками акцизного складу.
Норми нової редакції абз. 3 пп. 231.1 ПКУ зобов'язують виробника пального, а також особу, яка розливає пальне у споживчу тару ємністю до 5 л (включно), скласти акцизну накладну на обсяги такого пального.
При цьому в окремих полях акцизної накладної зазначаються обов'язкові реквізити, перелік яких наведено в абз. 5 пп. 231.1 ПКУ.
Отже, при фасуванні в споживчу тару ємністю до 5 л (включно) газ не списується. Максимум, складається акт чи розрахунок розливу, в якому крім іншого зазначаються технічні втрати (випаровування, залишки в первинній тарі тощо).
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити