Головна Усі консультації Оподаткування Загальні положення

Мотиваційні виплати є об'єктом оподаткування ПДВ

Підприємство на загальній системі в кінці кварталу отримує від контрагента бонус у вигляді грошової винагороди, або товару за акційною ціною, наприклад, 1 грн. До сплати яких податків ці призведе?

На практиці підприємства з метою стимулювання продажу товарів предбачають у договірних умовах з реалізаторами товарів, за досягнення певних економічних показників виплати бонусів. Залежно від оформлення виплати бонусів у договорах та первинних документах, такі суми можуть виплачуватись у вигляді:

1) плати за просування товарів на ринку;

2) товару за зниженою ціною.

За першим варіантом, потрібно приділити увагу правильному договірному оформленню. В першу чергу, це можливість надання маркетингових послуг слід прямо прописати у договорі між підприємствами. 

Якщо підприємство виплачує квартальний бонус, який нараховується та сплачується за досягнення необхідного обсягу придбання товарів або погашення кредиторської заборгованості, і визнає його як плату за маркетингові послуги, то факт надання таких послуг повинен підтверджуватись документально:

1) договір (додатки/окремі положення договору постачання товарів) стосовно маркетингових послуг;

2) первинні документи, що підтверджують господарські операції щодо виконання плану закупівлі товарів та своєчасного погашення кредиторської заборгованості;

3) акти наданих маркетингових послуг зі стимулювання товарообігу із зазначенням показників виконаного за період плану закупівлі та погашення заборгованості;

4) внутрішні документи стосовно зв'язку з господарською діяльністю.

Відповідно у підприємства, що отримує бонус, який вважається платою за просування товару (маркетингові послуги) визнається дохід на дату підписання акту. Щодо ПДВ, то мотиваційні виплати є об'єктом оподаткування ПДВ. Відповідно, слід нарахувати податкові зобов'язання на суму бонусу на дату отримання такої плати або дату підписання акта наданих послуг. Важливо у договорі докладно передбачити, як саме відбувається нарахування зобов'язань з ПДВ: «зверху» (сума ПДВ збільшує суму нарахованого бонусу) чи «зсередини» (сума нарахованого бонусу вже містить у собі суму ПДВ). 

За другим варіантом, підприємство отримує бонус у вигляді товару за акційною ціною 1 грн. У цьому випадку за товар визначена компенсація, тому для підприємства це придбання товару за визначеною у документах ціною. Як наслідок з урахуванням ціни на отриманий товар визнаються витрати і податковий кредит з ПДВ. 

 

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Автор:
Олена Водоп`янова
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Загальні положення
Теги:
Витрати , ПДВ , ПДФО , Податковий кредит

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі