Згідно із пункту 73.3 ПКУ, платники податків та інші суб'єкти інформаційних відносин зобов'язані подавати інформацію, визначену у запиті контролюючого органу, та її документальне підтвердження протягом одного місяця з дня, що настає за днем надходження запиту (якщо інше не передбачено цим Кодексом).
Отже, на запит треба написати відповідь (тобто, лист) і, якщо у запиті вимагається інформація про проведення господарських операцій, треба надати копії первинних документів, які підтверджують факт їх проведення. На нашу думку, варто надати копії таких документів і самої податкової накладної і у випадку, коли запит стосується підтвердження права на податковий кредит. Оскільки сам по собі факт реєстрації податкової накладної не дає права покупцю на податковий кредит. Для цього потрібно довести, що у постачальника виникло податкове зобов’язання з ПДВ за операцією з платником податку (тобто, були підстави для виписки і реєстрації цієї податкової накладної).
Слід зазначити, що Порядок отримання податківцями інформації за запитами, детально розписаний у постанові КМУ від 27.12.2010 р. №1245. Згідно із п. 10 цього Порядку, у запиті зазначаються опис інформації, що запитується, та в разі потреби перелік документів, що її підтверджують. Відповідно, платник податку має надати копії тих документів, які зазначені у запиті. Якщо у запиті не зазначено перелік таких документів, то подавати їх не потрібно. При цьому зазначити перелік цих документів податківці мають обов’язково – адже, у разі, коли запит складено з порушенням вимог, визначених у пункті 10 цього Порядку, суб'єкт інформаційних відносин звільняється від обов'язку надавати відповідь на такий запит.