• Посилання скопійовано

Юрособа – оптовий продавець ПММ сплачує податок на прибуток та ПДВ

Які необхідно документи підприємству ТОВ, щоб займатися оптовою торгівлею ПММ? Які при цьому сплачувати податки?

Оптова торгівля — це вид економічної діяльності в сфері товарообігу, що охоплює купівлю-продаж товарів за договорами поставки партіями для подальшого їх продажу кінцевому споживачеві через роздрібну торгівлю, для виробничого споживання та надання пов’язаних із цим послуг (пп. 4.5 п. 4 ДСТУ 4303:2004). Оптова торгівля здійснюється, як правило, за договором поставки. Згідно з п. 1 ст. 712 Цивільного кодексу за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов’язується передати у встановлений строк товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов’язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов’язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму. Крім того, відповідно до п. 3 ст. 265 Господарського кодексу сторонами договору поставки можуть бути тільки суб’єкти господарської діяльності, а саме: 

господарські організації — юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до цього Кодексу, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність і зареєстровані в установленому законом порядку;

громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані відповідно до закону як підприємці.

Торговельними об’єктами у сфері оптової торгівлі є:

склад товарний (універсальний, спеціалізований, змішаний);

магазин-склад. 

Отже, для того, що провадити оптову торгівлю, слід мати відповідне приміщення - склад, у якому будуть зберігатися ПММ. Він має відповідати вимогам безпеки, встановленим  наказом Державного комітету України з промислової безпеки від 19.09.2008 р. №205. Це означатиме і обов’язковість навчання працівників правилам пожежної безпеки, і відповідні перевірки контролюючих органів (зокрема, у порядку, встановленому наказом МНС України від 25.05.2012 р. №863), тощо.

Якщо розрахунки із покупцями будуть відбуватися за готівку (хоча б і деколи), потрібно буде оформити торговий патент – у порядку, встановленому ст. 267 ПКУ. 

Ліцензія для оптової торгівлі пальним не потрібна (оскільки такий вид діяльності виключено із ст. 9 Закону України від 01.06.2000 р. №1775-III «Про ліцензування певних видів господарської діяльності»). Але платники єдиного податку займатися оптовою торгівлею ПММ не можуть – згідно із п. 3 пп. 291.5.1 ПКУ. 

Отже, юрособа – оптовий продавець ПММ сплачує податок на прибуток, і, добровільно або обов’язково, відповідно до ст. 181-182 ПКУ, така особа сплачує ПДВ. Акцизний податок така особа може сплачувати, якщо імпортуватиме ПММ або вироблятиме їх на території України (див. п. 212.1 ПКУ), адже ПММ є підакцизними товарами.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Загальні положення

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Загальні положення»