• Посилання скопійовано

Предоставление нерезидентом бонуса (скидки) и зачет встречных требований

Поставщик - нерезидент, товар которого мы импортируем, предоставил нашему предприятию скидку (бонус) на одну из партий товара за достигнутые объемы продаж. Расчет за товар еще не проводился. Хотим оформить бонус путем подписания акта оказания услуг маркетинга нерезиденту и провести взаимозачет на эту сумму. Законно ли проведение такой операции? Какие будут налоговые последствия?

Если Вы оформите с поставщиком-нерезидентом договор на оказание услуг маркетинга, то у Вас с нерезидентом действительно возникнут встречные однородные требования.

Статьями 601, 604 Гражданского кодекса Украины предусмотрена возможность прекращения обязательства путем зачета встречных однородных требований, прекращения обязательства по договоренности сторон.

Обязательство прекращается, в частности, зачетом встречных однородных требований, срок выполнения которых наступил, а также требований, срок выполнения которых не установлен или определен моментом предъявления требования.


Для оформления прекращения обязательств по внешнеэкономическим договорам путем зачета встречных однородных требований рекомендуем внести изменения в тексты таких договоров (контрактов), и в пункте «порядок расчетов» предусмотреть условия и порядок прекращения обязательств путем зачета встречных однородных требований. Для оформления зачета составляется акт зачета встречных однородных требований. Рекомендуем оформить его на двух языках по аналогии с оформлением внешнеэкономического договора (контракта). 

Что касается налоговых последствий подписания с нерезидентом акта на услуги маркетинга, нужно учесть, что местом поставки услуг в соответствии с общими правилами его определения является место регистрации поставщика таких услуг (пп. 186.4 НКУ). Поэтому на стоимость услуг маркетинга, оказанных нерезиденту, следует начислить НДС (предусмотреть НДС при формировании стоимости).

Стоимость маркетинговых услуг, оказанных нерезиденту (без НДС), предприятию следует включить в состав доходов по дате признания таких доходов (дате акта оказанных услуг) согласно пп. 137.1. НКУ.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Гарный Дмитрий

Джерело: Киевский центр поддержки и развития бизнеса

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЗЕД»

  • Який код УКТ ЗЕД вказати при списанні товару, придбаного більше 10 років тому?
    Підприємство списує матеріали, придбані у 2006 році. У зв’язку зі змінами, в зведеній ПН з кодом причини 13 треба вказувати УКТ ЗЕД. Наразі чинна версія УКТ ЗЕД 2020 року. Який УКТ ЗЕД зазначити в ПН?
    13.11.202449
  • Помилка у митній вартості товару та аркуш коригування до МД
    Підприємство розмитнило передоплачений товар, вартість якого була 41705 євро. При розмитненні товара була допущена помилка в МД у митній вартості, яку зазначили в сумі 41500 євро. Фактично був отриманий весь товар на суму 41705 євро. Тепер митниця буде оформляти аркуш коригування і донараховувати мито і ПДВ на 205 євро. Як це відобразити в обліку?
    08.10.202480
  • Експорт виставкових зразків готової продукції за ціною нижчою від собівартості
    Підприємство на загальній системі оподаткування, платник ПДВ, виробник меблів. Воно бере участь у виставці меблів за кордоном. Для тимчасового вивезення меблів на виставку скористалися послугою Карнет. Під час виставки знайшли покупця на виставкові меблі. Позаяк меблі під час виставки частково втратили свій вигляд, чи можна продати їх за собівартістю або ціною нижчою від собівартості? Якщо так, то які особливості такого продажу?
    27.09.202465
  • Податок з доходів нерезидента, який надає посередницькі послуги резиденту
    Підприємство – резидент України уклало договір з резидентом Польщі - E100 International Trade (є довідка резидента). Підприємство сплачує авансові платежі – компенсація дорожнього збору, переправи поромом та винагорода. Протягом місяця резидент витрачає ці кошти, а за результатами місяця нерезидент надає акт, зазначаючи фактичні витрати. Як оподаткувати ці виплати?
    27.09.202444
  • Що робити, якщо імпортували товар за 1200 євро, а повернули постачальнику за 1600 євро?
    Підприємство придбало товар у нерезидента за 1200 євро. Товар не задовольнив покупця, тому постачальник погодився на повернення товару і коштів, а також компенсувати транспортні витрати. На митниці оформили повернення в режимі експорту, але за імпортним контрактом. Інвойс постачальнику і вартість товару згідно з МД - 1800 євро: 1200 євро + 600 євро вартість транспортних послуг. Як відобразити це в бухобліку: як повернення чи як реалізацію? Чи застосовується ставка ПДВ 0% на всю суму 1800 євро, при тому, що оформлена МД типу ЕК 10, а вказано імпортний контракт?
    18.07.202457