• Посилання скопійовано

Предоставление нерезидентом бонуса (скидки) и зачет встречных требований

Поставщик - нерезидент, товар которого мы импортируем, предоставил нашему предприятию скидку (бонус) на одну из партий товара за достигнутые объемы продаж. Расчет за товар еще не проводился. Хотим оформить бонус путем подписания акта оказания услуг маркетинга нерезиденту и провести взаимозачет на эту сумму. Законно ли проведение такой операции? Какие будут налоговые последствия?

Если Вы оформите с поставщиком-нерезидентом договор на оказание услуг маркетинга, то у Вас с нерезидентом действительно возникнут встречные однородные требования.

Статьями 601, 604 Гражданского кодекса Украины предусмотрена возможность прекращения обязательства путем зачета встречных однородных требований, прекращения обязательства по договоренности сторон.

Обязательство прекращается, в частности, зачетом встречных однородных требований, срок выполнения которых наступил, а также требований, срок выполнения которых не установлен или определен моментом предъявления требования.


Для оформления прекращения обязательств по внешнеэкономическим договорам путем зачета встречных однородных требований рекомендуем внести изменения в тексты таких договоров (контрактов), и в пункте «порядок расчетов» предусмотреть условия и порядок прекращения обязательств путем зачета встречных однородных требований. Для оформления зачета составляется акт зачета встречных однородных требований. Рекомендуем оформить его на двух языках по аналогии с оформлением внешнеэкономического договора (контракта). 

Что касается налоговых последствий подписания с нерезидентом акта на услуги маркетинга, нужно учесть, что местом поставки услуг в соответствии с общими правилами его определения является место регистрации поставщика таких услуг (пп. 186.4 НКУ). Поэтому на стоимость услуг маркетинга, оказанных нерезиденту, следует начислить НДС (предусмотреть НДС при формировании стоимости).

Стоимость маркетинговых услуг, оказанных нерезиденту (без НДС), предприятию следует включить в состав доходов по дате признания таких доходов (дате акта оказанных услуг) согласно пп. 137.1. НКУ.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Гарный Дмитрий

Джерело: Киевский центр поддержки и развития бизнеса

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЗЕД»

  • Оплата з корпоративної картки за ЗЕД-контрактом
    ТОВ уклало ЗЕД-контракт на поставку обладнання. Оплату частково здійснено з поточного рахунку. На корпоративній картці підприємства є валюта. Чи можлива оплата в готівковій формі? Чи можна провести оплату з корпоративної картки?
    02.05.202425
  • Валютний нагляд при реекспорті товарів, поміщених у митний режим «митний склад»
    Підприємство закуповує продукцію у митному режимі «митний склад» у нерезидента, потім – реекспорт нерезиденту. Як завершується валютний нагляд поставки товару нерезиденту? Якщо це прирівнюється до імпорту без увезення в Україну, банк завершує нагляд після зарахування коштів від нерезидента на рахунок нерезидента в разі продажу нерезиденту продукції за межами України. Імпорт закривається у сумі собівартості товару, від якого надійшла виручка, чи у всій сумі виручки за реекспорт, незважаючи на його собівартість? Тобто у разі реекспорту нижче собівартості при надходженні виручки у повному обсязі, банк знімає повністю валютний нагляд по імпорту, чи буде виникати недоотримання коштів?
    30.04.202420
  • Товар імпортовано частинами, а продається як один виріб: що з УКТ ЗЕД?
    Підприємство поставляє складне хімічне обладнання - змішувач, який складається із багатьох частин. Головна частина - корпус, імпортується і складає 78% вартості змішувача.Чи можна для змішувача застосувати код УКТ ЗЕД, що відповідає УКТ ЗЕД корпусу та в податковій на змішувач поставити позначну імпортований товар?
    21.03.202467
  • Дата подання експортної митної декларації та дата її оформлення різні: коли визнати ПЗ та дохід?
    Підприємство-експортер подало митну декларацію до оформлення 31.01.2024 р. Завершення митного оформлення 01.02.2024. Курс в МД зафіксований станом на 31.01.2024. Коли підприємство має скласти ПН та за яким курсом? Як відобразити експорт товарів в бухгалтерському обліку?
    20.02.202475
  • Особливості та наслідки переведення боргу у ЗЕД
    У компанії були борги перед нерезидентом за постачання палива у 2021-2022 роках. У 2023 році інший нерезидент сплатив ці борги і тепер борги компанії перейшли до цього нерезидента. Передбачається оформлення 3-стороннього договору переведення боргу. Чи є якісь особливі вимоги до оформлення цієї угоди та податкові ризики від такої операції? Чи має значення дата цього договору?
    08.01.2024285