Відповідно до п. 4 П(С)БО 21 під монетарними статями розуміють статті балансу про кошти, а також про такі активи і зобов'язання, які будуть отримані або сплачені у фіксованій (або визначеній) сумі грошей чи їх еквівалентів. Ті статті, що не відповідають такому визначенню, є немонетарними статтями.
Тож кредиторська заборгованість перед постачальниками-нерезидентами, яка має погашатися коштами після отримання імпортованих товарів, є монетарною статтею для відображення їх в бухобліку.
Як відомо, курсові різниці у бухобліку за монетарними статтями визначаються на дату здійснення господарських операцій та на дату балансу.
Так, на кожну дату балансу монетарні статті в іноземній валюті відображаються з використанням валютного курсу на кінець дня дати балансу (п. 8 П(С)БО 21).
При визначенні курсових різниць на дату здійснення господарської операції застосовується валютний курс на початок дня дати здійснення операції. Підприємство може здійснити перерахунок залишків на кінець дня за монетарними статтями в іноземній валюті, за якими протягом дня здійснювались господарські операції із застосуванням валютного курсу, встановленого на кінець цього дня.
Такі курсові різниці від перерахунку монетарних статей відображають в бухобліку у складі інших доходів (витрат) (п. 8 П(С)БО 21) відповідно на субрахунках 714 або 945.
Тож на кожну дату балансу по визначеній сумі заборгованості потрібно визначати окрему курсову різницю. На кожну дату часткової оплати постачальнику-нерезиденту також потрібно визначати курсові різниці.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити