• Посилання скопійовано

Реквізит код УКТ ЗЕД зазначається для підакцизних товарів та товарів, ввезених на Україну

В разі вироблення на території України нового підакцизного товару (газ скраплений, техумови отримані) з імпортованих підакцизних товарів з різними кодами УКТ ЗЕД (пропан — код УКТ ЗЕД 27 111 294 00, бутан — код УКТ ЗЕД 29 011 00000): Чи вказувати в податкових накладних код УКТ ЗЕД?

Запитання: В разі вироблення на території України нового підакцизного товару (газ скраплений, техумови отримані) з імпортованих підакцизних товарів з різними кодами УКТ ЗЕД (пропан — код УКТ ЗЕД 27 111 294 00, бутан — код УКТ ЗЕД 29 011 00000):

Чи вказувати в податкових накладних код УКТ ЗЕД?

Який код УКТ ЗЕД вказувати в податкових накладних?

Чи сплачувати акциз при виробництві, якщо при розмитненні складових був сплачений акциз (пропан 44 євро з тони)?

Чи сплачувати екологічний податок при виробництві?

Відповідь: Оскільки було задано запитання про три різні податки, відповідь надаємо окремо.

Акцизний податок. Згідно із п. 215.1 ПКУ, скраплений газ належить до підакцизних товарів. Оскільки йдеться про підакцизний товар, який вироблено на митній території України, то порядок його оподаткування акцизним податком прописано в ст. 217 ПКУ. При цьому слід враховувати те, що за п. 213.1 ПКУ, об’єктом оподаткування акцизним податком є не обсяг вироблених товарів, а операції з реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів. 


 

При цьому той факт, що сировина для виробництва скрапленого газу (пропан, бутан) були імпортовані і за них в свою чергу при розмитненні було сплачено акцизний податок, жодним чином не позбавляє виробника від обов’язку сплати акцизного податку з реалізації такого скрапленого газу (адже в ст. 229 ПКУ, яка встановлює певні особливості оподаткування деяких підакцизних товарів, така можливість для цього випадку не передбачена). Також і пп. 213.3.6 ПКУ передбачено звільнення від оподаткування акцизним податком операцій із ввезення на митну територію України підакцизних товарів (продукції), що використовуються як сировина для виробництва підакцизних товарів (продукції), за умови подальшого виготовлення з такої сировини готової продукції на митній території України, з якої сплачується акцизний податок, або реалізації такої продукції (підакцизних товарів) на експорт, та пред'явлення контролюючому органу ліцензії на право виробництва (крім виробництва нафтопродуктів).

ПДВ. Стосовно зазначення коду УКТ ЗЕД в податкових накладних, відомо таке. За п. 201.1 ПКУ, реквізит код УКТ ЗЕД зазначається для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України. Оскільки товар підакцизний і вироблений на митній території України, то доведеться ставити код УКТ ЗЕД, встановлений для скрапленого газу Законом України „Про Митний тариф України” від 19.09.2013 р. №584-VII. 

Екологічний податок. Згідно із п. 241 ПКУ, платниками екологічного податку є податкові агенти – це, зокрема, ті СГД, як здійснюють торгівлю на митній території України паливом власного виробництва. При цьому розділом VIII ПКУ не передбачено звільнення від сплати екологічного податку в тому випадку, якщо паливо вироблено із сировини, при ввезенні якого теж сплачувався екологічний податок. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЗЕД»

  • Який код УКТ ЗЕД вказати при списанні товару, придбаного більше 10 років тому?
    Підприємство списує матеріали, придбані у 2006 році. У зв’язку зі змінами, в зведеній ПН з кодом причини 13 треба вказувати УКТ ЗЕД. Наразі чинна версія УКТ ЗЕД 2020 року. Який УКТ ЗЕД зазначити в ПН?
    13.11.202449
  • Помилка у митній вартості товару та аркуш коригування до МД
    Підприємство розмитнило передоплачений товар, вартість якого була 41705 євро. При розмитненні товара була допущена помилка в МД у митній вартості, яку зазначили в сумі 41500 євро. Фактично був отриманий весь товар на суму 41705 євро. Тепер митниця буде оформляти аркуш коригування і донараховувати мито і ПДВ на 205 євро. Як це відобразити в обліку?
    08.10.202481
  • Експорт виставкових зразків готової продукції за ціною нижчою від собівартості
    Підприємство на загальній системі оподаткування, платник ПДВ, виробник меблів. Воно бере участь у виставці меблів за кордоном. Для тимчасового вивезення меблів на виставку скористалися послугою Карнет. Під час виставки знайшли покупця на виставкові меблі. Позаяк меблі під час виставки частково втратили свій вигляд, чи можна продати їх за собівартістю або ціною нижчою від собівартості? Якщо так, то які особливості такого продажу?
    27.09.202466
  • Податок з доходів нерезидента, який надає посередницькі послуги резиденту
    Підприємство – резидент України уклало договір з резидентом Польщі - E100 International Trade (є довідка резидента). Підприємство сплачує авансові платежі – компенсація дорожнього збору, переправи поромом та винагорода. Протягом місяця резидент витрачає ці кошти, а за результатами місяця нерезидент надає акт, зазначаючи фактичні витрати. Як оподаткувати ці виплати?
    27.09.202444
  • Що робити, якщо імпортували товар за 1200 євро, а повернули постачальнику за 1600 євро?
    Підприємство придбало товар у нерезидента за 1200 євро. Товар не задовольнив покупця, тому постачальник погодився на повернення товару і коштів, а також компенсувати транспортні витрати. На митниці оформили повернення в режимі експорту, але за імпортним контрактом. Інвойс постачальнику і вартість товару згідно з МД - 1800 євро: 1200 євро + 600 євро вартість транспортних послуг. Як відобразити це в бухобліку: як повернення чи як реалізацію? Чи застосовується ставка ПДВ 0% на всю суму 1800 євро, при тому, що оформлена МД типу ЕК 10, а вказано імпортний контракт?
    18.07.202457