• Посилання скопійовано

За відсутність оригіналу зовнішньоекономічного договору - штраф

Підприємство експортувало в 2012 р. власну продукцію за зовнішньоекономічним договором. Оригінал договору відсутній, а в ньому прописано умову, що копії договору, передані електронкою або факсом, мають силу оригіналу. Здійсненою на підприємстві перевіркою встановлено, що відсутність оригіналу договору є порушенням. Якщо це так, то які наслідки такого порушення?

Передані електронною поштою або факсом копії за загальним правилом не можуть мати силу оригіналу.

Згідно з частиною другою ст. 6 Закону України від 16.04.91 р. №959-XII (за текстом — Закон №959) зовнішньоекономічний договір має укладатися у простій письмовій формі, якщо інше не передбачено міжнародним договором України чи законом.

Відповідно до ст. 207 Цивільного кодексу України правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксовано в одному або кількох документах, у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони.


Крім того, правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо воля сторін виражена за допомогою телетайпного, електронного або іншого технічного засобу зв’язку. В останньому випадку повинен використовуватися електронний підпис або інший аналог власноручного підпису у випадках, встановлених законом, іншими актами цивільного законодавства, або за письмовою згодою сторін, у якій мають міститися зразки відповідного аналога їхніх власноручних підписів. Таке саме наведено в листі Держпідприємництва України від 21.12.2009 р. №15803/0/2-09.

Також міжнародним договором купівлі-продажу передбачено, що договір купівлі-продажу, його зміна або припинення угодою сторін чи оферта, акцепт або будь-яке інше вираження наміру повинно здійснюватися тільки у письмовій формі (Постанова Президії Верховної Ради Української РСР від 23.08.89 р. №7978-XI, якою ратифіковано Конвенцію ООН «Про договори міжнародної купівлі-продажу товарів» від 11.04.80 р.).

Згідно зі ст. 37 Закону №959 може застосовуватися тимчасове зупинення зовнішньо-економічної діяльності. Відповідний порядок передбачено Положенням, затвердженим наказом Мінекономіки України від 17.04.2000 р. №52. Тимчасове зупинення застосовується Мінекономіки України за поданням органів державної податкової та контрольно-ревізійної служб, митних, правоохоронних органів, органів Антимонопольного комітету України, національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, та Нацбанку України або за рішенням суду. Санкції, зазначені у цій статті, можуть бути застосовані до суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності або іноземних суб’єктів господарської діяльності протягом трьох років з дня виявлення порушення законодавства.  

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Джерело: Вісник. Офіційно про податки

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЗЕД»