Облікова політика - сукупність принципів, методів і процедур, що використовуються підприємством для ведення бухгалтерського обліку, складання та подання фінансової звітності (ст. 1 Закону про бухоблік).
Підприємство самостійно визначає за погодженням з власником (власниками) або уповноваженим ним органом (посадовою особою) відповідно до установчих документів облікову політику підприємства (ч. 5 ст. 8 Закону про бухоблік).
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону про бухоблік цей Закон поширюється на всіх юридичних осіб, створених відповідно до законодавства України, незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності, на представництва іноземних суб’єктів господарської діяльності (далі - підприємства), які зобов’язані вести бухгалтерський облік та подавати фінансову звітність, а також на операції з виконання державного та місцевих бюджетів і складання фінансової звітності про виконання бюджетів з урахуванням бюджетного законодавства.
Відповідно до п. 1.4 Методрекомендацій №635 (від 27.06.2013) обрана підприємством облікова політика застосовується всіма філіями, представництвами, відділеннями та іншими відокремленими підрозділами незалежно від їх місцезнаходження.
З наведеного випливає, що для філії не може застосовуватися інша облікова політика, ніж для підприємства. Філія має застосовувати таку саму облікову політику, як і її головне підприємство. Очевидно, що благодійна організація у Великобританії веде облік за МСФЗ. Таким чином, і українська філія такої організації, на наш погляд, має вести облік за МСФЗ. І облікова політика, встановлена благодійною організацією за нормами МСФЗ, поширюється на українську філію.
Причому, повторимося, облікова політика - сукупність принципів, методів і процедур, що використовуються підприємством для ведення бухгалтерського обліку, складання та подання фінансової звітності. Облікова політика не регулює питання оподаткування.
Таким чином, розбіжності в оподаткуванні між Великобританією і Україною не впливають на особливості ведення бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності.
Тому, на наш погляд, розбіжностей у веденні бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності не повинно бути.
Якщо ж розбіжності будуть, рекомендуємо для їх вирішення звернутися до Мінфіну, який в Україні регулює питання методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності (див. ч. 2 ст. 6 Закону про бухоблік). Адже у вітчизняних нормативних документах у галузі бухгалтерського обліку про вирішення розбіжностей нічого не сказано.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити