Головна Усі консультації Держрегулювання ЗЕД

Чи включати вартість експертної оцінки імпортованого товару до його собівартості?

При розмитнені імпортованого товару бувають ситуації, коли митниця нараховує митні платежі на вартість, вищу за зазначену в інвойсі. Аби довести справедливу вартість саме цієї партії товару, підприємство подає додаткові документи та замовляє експертну оцінку товару. Чи включати вартість експертних послуг до собівартості цієї партії товару, чи це адмінвитрати?

Відповідно до п. 8 П(С)БО 9 придбані (отримані) або вироблені запаси зараховуються на баланс підприємства за первісною вартістю.

Первісною вартістю запасів, що придбані за плату, є їхня собівартість, яка складається з фактичних витрат, перелік яких наведено в п. 9 П(С)БО 9.

До цього переліку, зокрема, включено:

  • суми, що сплачуються згідно з договором постачальнику (продавцю) за вирахуванням непрямих податків;
  • суми ввізного мита;
  • інші витрати, які безпосередньо пов'язані з придбанням запасів і доведенням їх до стану, в якому вони придатні для використання у запланованих цілях. До таких витрат, зокрема, належать інші прямі витрати підприємства на доопрацювання і підвищення якісно технічних характеристик запасів.

У разі, якщо на момент оприбуткування запасів неможливо достовірно визначити їх первісну вартість, такі запаси можуть оцінюватися та відображатися за справедливою вартістю з наступним коригуванням до первісної вартості. Докладніше про це читайте тут

Виходячи з того, що витрати на проведення експертної оцінки вартості імпортованого товару безпосередньо не пов'язані з їх придбанням та доведенням до стану, в якому вони придатні для використання у запланованих цілях (експертна оцінка вартості не впливає на доопрацювання і підвищення якісно технічних характеристик запасів), то включення таких витрат до собівартості запасів не передбачено.

Винагороди за професійні послуги, включаючи послуги з оцінки майна тощо, відносяться до адміністративних витрат на підставі п. 18 П(С)БО 16.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / ЗЕД
Теги:
Імпорт , Митниця , Собівартість , Торгівля , Послуги , Мито

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі