Відповідно до ст. 109 ЦКУ виділом є перехід за розподільчим балансом частини майна, прав та обов'язків юрособи до однієї або кількох створюваних нових юросіб.
Форму розподільчого балансу на сьогодні законодавчо не встановлено, тому він складається на розсуд підприємств, що реорганізуються. На практиці розподільчий баланс готують у формі звичайного балансу підприємства на дату виділення (поділу), в якому зазначають усі активи і пасиви, що передаються, з окремим додаванням докладного розшифрування кожного рядка балансу в гривнях з копійками, для забезпечення достовірності даних, які будуть відображені на рахунках у бухобліку.
Передачу основних засобів оформляють Актом приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів (типова форма №ОЗ-1).
У ньому зазначають первісну вартість та накопичений знос на дату оформлення передавального акта, а також те, що підставою для складання акта є рішення щодо реорганізації юрособи.
Відповідно, за розподільчим балансом переходить не лише вартість основних засобів, а й сума нарахованої амортизації на них.
В бухобліку не передбачено спеціальних норм нарахування амортизації, щодо основних засобів, що були отримані підприємством внаслідок виділу. Тож, в подальшому підприємство здійснює нарахування амортизації в загальному порядку.
Згідно з пп. 134.1.1 ПКУ, об’єкт оподаткування податком на прибуток визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МСФЗі, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.
Виходячи з умов запитання, підприємство може прийняти рішення про незастосування податкових різниць. Якщо ж підприємство за власним бажанням застосовую податкові різниці, в такому випадку сума нарахованої амортизації за даними бухобліку відображається у рядку 1.1.1 додатку РІ і, відповідно, збільшує фінансовий результат до оподаткування, а сума нарахованої амортизації за п. 138.3 ПКУ відображається у рядку 1.2.1 додатку РІ (і відповідно у додатку АМ) і зменшує фінансовий результат до оподаткування.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити