• Посилання скопійовано

Зміна адреси засновника (учасника) юрособи вимагає внесення змін до статуту та ЄДР

Чи необхідно вносити зміни в установчі документи ТОВ при зміні адреси прописки єдиного засновника?

Відповідно до п. 8 ч. 2 ст. 9 Закону України від 15.05.2003 р.№755-IV “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань”  вказуються наступні відомості, які містяться в Єдиному державному реєстрі юросіб, фізосіб-підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР), а саме, перелік засновників (учасників) юридичної особи: прізвище, ім'я, по батькові (за наявності), дата народження, країна громадянства, місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), серія та номер паспорта, якщо засновник - фізична особа; найменування, країна резидентства, місцезнаходження та ідентифікаційний код, якщо засновник - юридична особа; відмітка про закінчення повноважень засновника громадського формування у зв'язку з державною реєстрацією.

Такі відомості беруться з реєстраційної заяви, яка подається при державній реєстрації новоствореної юрособи чи внесення змін у разі зміни складу її засновників (учасників), та статуту юридичної особи. Так, відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України від 19.09.91 р. №1576-XII  “Про господарські товариства”  установчі документи повинні містити відомості, зокрема, про вид товариства, предмет і цілі його діяльності, склад засновників та учасників. Аналогічні вимоги до статуту містяться й в  ч. 1 ст. 88 ЦКУ.

Таким чином, на нашу думку, якщо у статуті ТОВ у розділ, де вказуються склад засновників (учасників) юридичної особи наведені дані щодо ПІБ засновника (учасника), його ІПН та адреса місця проживання (прописки), то при зміні прописки (насьогодні — зміна місця реєстрації) фізичної особи-засновника (учасника), слід внести зміни й до статуту, й до ЄДР. Для цього подається реєстраційна заяви* про зміни до відомостей, що містяться в ЄДР, в порядку, визначеному ст. 15, ч. 4 ст. 17 Закону № 755.

Строків для внесення таких змін (з дати отримання відмітки у паспорті — від авт.) до статуту чинним законодавством не встановлено. А ось до ЄДР — зміни слід внести протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення засновником (учасником) про внесення змін до установчих документів (ч. 2 ст. 7 Закону № 1576).

Увага! Відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, використовуються для ідентифікації юридичної особи або її відокремленого підрозділу, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, фізичної особи - підприємця, у тому числі під час провадження ними господарської діяльності та відкриття рахунків у банках та інших фінансових установах (ч. 2 ст. 10 Закону №755).

* Форми таких реєстраційних заяв наведені у наказі Мін'юсту від 18.11.2016 р. №3268/5.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Чи заборонено відраховувати кошти профспілкам на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу під час воєнного стану?
    Чи заборонено протягом дії воєнного стану проводити відрахування первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірах, передбачених колективним договором та угодами, у добровільному порядку за наявності у роботодавців такої можливості з віднесенням на витрати діяльності підприємства?
    19.04.202410
  • Чи може неприбуткова організація надати благодійну допомогу ЗСУ?
    В статуті неприбуткової оргазації передбачено наукові розробки, дослідження та інше у галузі права, а надання благодійної допомоги не передбачено. Чи може така організація придбати товар для подальшої безоплатної (благодійної) передачі ЗСУ? Як звітувати за такою операцією?
    17.04.202427
  • З немонетарної заборгованість переводиться в монетарну і назад: що з курсом?
    У 2021 р. резидент отримав авансову оплату за товар від нерезидента. В січні 2022 р. підписано додаткову угоду щодо повернення передплати. Заборгованість переведено до складу монетарної. Після введення валютних обмежень на період воєнного стану оплата не була проведена. Підприємство визначало курсові різниці на дату балансу. У 2024 р. вирішено все ж здійснити відвантаження. Як визначити курс, за яким монетарна заборгованість переводиться до складу немонетарної?
    15.04.202427
  • Порушення при ввезенні гуманітарної допомоги
    Громадська організація імпортувала гуманітарну допомогу - легковий авто для передачі ЗСУ і кабель для ремонту дронів. Але авто передане учаснику бойових дій, який працює волонтером в ГО, а кабель використовується самою ГО для ремонту дронів, а не переданий ЗСУ. Чи є порушення?
    10.04.202428
  • Перевезення вантажів: ТТН обов’язок чи право?
    Хто має виписувати ТТН при перевезенні вантажним автомобільним транспортом: перевізник чи вантажовідправник? Чи достатньо вантажоодержувачу для підтвердження факту перевезення товаро-матеріальних цінностей належно оформленого перевізником (юридичною особою чи ФОП) акту надання транспортно-експедиційних послуг ?
    26.03.2024130