Головна Усі консультації Держрегулювання Інше

Реалізація тютюнових виробів за договором комісії

Підприємство (комітент) здійснює оптову торгівлю тютюновими виробами за ліцензією і бажає реалізовувати їх іншим фірмам за договорами комісії. Комісіонери здійснюватимуть реалізацію цих виробів кінцевому споживачу. Чи вважається передання тютюнових виробів за договором комісії їх реалізацією? Чи потрібні ліцензії?

ЗапитанняПідприємство (комітент) здійснює оптову торгівлю тютюно­вими виробами згідно з виданою ліцензією, а також має намір реалізовувати такі вироби іншим фірмам відповідно до укладених договорів комісії (комісіонерам). Комісіонери планують здійснювати реалізацію отриманих від комітента тютюнових виробів кінцевому споживачу. Чи вважається передання тютюнових виробів за договором комісії їх реалізацією? Чи потрібно комісіонеру отримувати ліцензію на право оптової торгівлі тютюновими виробами, а комітенту — ліцензію на право роздрібної торгівлі зазначеними виробами?

Відповідь:

Згідно зі ст. 15 Закону України від 19.12.95 р. №481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі — Закон №481) суб’єкти господарювання, які отримали ліцензії на виробництво або імпорт алкогольних напоїв (крім виробництва вин виноградних, вин плодово-ягідних або напоїв медових із виноматеріалів виключно власного виробництва) або тютюнових виробів, здійснюють поставку цієї продукції суб’єктам господарювання оптової і роздрібної торгівлі та іншим українським споживачам за наявності ліцензії на оптову торгівлю.

Статтею 1 Закону №481 визначено, що оптова торгівля — діяльність з придбання і відповідного перетворення товарів для наступної їх реалізації суб’єктам господарювання роздрібної торгівлі, іншим суб’єктам господарювання.

Роздрібна торгівля — діяльність з продажу товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання громадського харчування.

Відповідно до ст. 1011 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 р. № 435-IV за договором комісії одна сторона (комісіонер) зобов’язується за дорученням другої сторони (комітента) за плату вчинити один або кілька правочинів від свого імені, але за рахунок комітента.

Підпунктом 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу встановлено, що реалізація підакцизних товарів (продукції) — будь-які операції на митній території України, що передбачають відвантаження підакцизних товарів (продукції) згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими господарськими, цивільно-правовими договорами з передачею прав власності або без такої, за плату (компенсацію) або без такої, незалежно від строків її надання, а також безоплатного відвантаження товарів, у тому числі з давальницької сировини, реалізація суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Джерело
Вісник. Офіційно про податки
Рубрика:
Держрегулювання / Інше
Теги:
Комісія , Тютюнові вироби

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі