• Посилання скопійовано

Оформлюємо купівлю-продаж авто

Як оформлюється купівля-продаж автомобіля?

Часто для використання автомобіля власник та особа, яка бажає ним користуватися, вдаються до оформлення генеральної довіреності, яка засвідчується нотаріально. Але зверніть увагу: цей спосіб не є купівлею-продажем автомобіля, адже до особи, яка зазначена в довіреності, не переходить право власності на такий автомобіль. Хоча така особа і матиме право здійснювати з таким автомобілем ті цивільно-правові дії, які зазначені в генеральній довіреності. Ставити на баланс такий автомобіль не можна, адже він не вважатиметься активом підприємства. Крім того, власник автомобіля може за своїм бажанням скасувати таку довіреність, адже її складання не передбачає жодних зобов’язань з боку такого власника. Скасує таку довіреність і смерть власника (якщо він є фізособою). Тому якщо метою є саме довгострокове використання такого автомобіля у власній діяльності, оформити передачу такого автомобіля слід інакше. Наприклад, шляхом укладання договору купівлі-продажу.

Оформити купівлю-продаж транспортного засобу можна одним із таких способів:

1. Підписати договір купівлі-продажу між продавцем і покупцем особисто в будь-якому сервісному центрі МВС України в присутності адміністратора центру з пред’явленням документа, що посвідчує особу.

2. Нотаріально посвідчити договір купівлі-продажу і надати його в будь-який сервісний центр МВС України.

3. Для покупців нових автомобілів у салонах (в юридичної особи) достатньо надати в сервісний центр договір, що підтверджується печаткою продавця, і свої документи. Наприкінці 2015 року відбулися зміни у сфері проведення державної реєстрації транспортних засобів. Зокрема, було прибрано з переліку документів, що підтверджують правомірність придбання транспортних засобів, довідку-рахунок, яка раніше видавалась у салонах під час придбання нового автомобіля.

Ще не так давно більшість договорів купівлі-продажу автомобілів громадяни України оформлювали на товарних біржах. Але 16 червня 2010 року набрали чинності зміни, внесені до ст. 15 Закону України «Про товарну біржу». Згідно з ними не можуть бути предметом біржової торгівлі речі, визначені індивідуальними ознаками, якщо вони не продаються як партія, а також будь-які вживані товари, включаючи транспортні засоби та капітальні активи. Таке обмеження не поширюється на майно, що відчужується з податкової застави, а також майно, конфісковане відповідно до закону. Таким чином, від 16 червня 2010 року оформлення договорів купівлі-продажу вживаних автомобілів через товарні біржі стало неможливим.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»