Відповідно до Національного стандарту №4 «Оцінка майнових прав інтелектуальної власності», затвердженого постановою КМУ від 03.10.2007 р. №1185 (далі — Нацстандарт №4), роялті - ліцензійний платіж у вигляді сум, які сплачуються періодично, залежно від обсягів виробництва чи реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) із використанням об’єкта права інтелектуальної власності (п. 3 Нацстандарту №4).
Відповідно до пп. 3 п. 10 ст. 58 Митного кодексу України до митної вартості товарів включається роялті та інші ліцензійні платежі, що стосуються оцінюваних товарів та які покупець повинен сплачувати прямо чи опосередковано як умову продажу оцінюваних товарів, якщо такі платежі не включаються до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті. Водночас витрати на право відтворення (тиражування) оцінюваних товарів в Україні не повинні додаватися до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за оцінювані товари.
Порядок включення до ціни, що фактично сплачена або підлягає сплаті за оцінювані товари, під час визначення їх митної вартості, розрахунку роялті та ліцензійних платежів, затверджено постановою КМУ від 21.05.2012 р. №446 (далі – Порядок №446).
Отже, сума роялті під час визначення митної вартості оцінюваних товарів слід включати до ціни, коли:
- роялті стосується оцінюваних товарів;
- покупець повинен сплачувати роялті прямо чи опосередковано, що є умовою продажу оцінюваних товарів незалежно від того, чи закріплена така умова в договорі купівлі-продажу оцінюваних товарів;
- сума роялті не включена до ціни (п. 3 Порядку №446).
Відповідно до п. 6 Порядку №446 для підтвердження розрахунку та сплати суми роялті та інших ліцензійних платежів, яка включається до ціни, декларант або уповноважена ним особа подає митному органові ліцензійний договір або інший договір щодо розпорядження майновими правами інтелектуальної власності та наявні у нього документи, що підтверджують заявлені числові значення цієї складової частини митної вартості.
Розрахована сума роялті та інших ліцензійних платежів зазначається у декларації митної вартості, яка подається під час митного оформлення оцінюваних товарів.
Якщо на момент митного оформлення оцінюваних товарів сума роялті та інших ліцензійних платежів невідома, то під час визначення митної вартості оцінюваних товарів декларант або уповноважена ним особа здійснює розрахунок суми роялті та інших ліцензійних платежів з урахуванням:
- запланованих показників, які базуються на сумі роялті та інших ліцензійних платежів, сплаченої за ідентичні товари у попередньому періоді, якщо ліцензійним договором або іншим договором щодо розпорядження майновими правами інтелектуальної власності передбачено сплату роялті та інших ліцензійних платежів залежно від отриманого прибутку;
- прогнозних показників бази роялті та інших ліцензійних платежів, яка використовується для визначення величини роялті та інших ліцензійних платежів відповідно до умов ліцензійного договору або іншого договору щодо розпорядження майновими правами інтелектуальної власності.
Отже, враховуючи умови договорів про поставку (купівлю-продаж) насіння та ліцензійного договору про користування ним, ви маєте визначити, чи є сплата роялті умовою для подальшого продажу такого насіння. І якщо так, то сума такого роялті має бути врахована вами для визначення митної вартості при імпорті такого насіння.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити