• Посилання скопійовано

Як відобразити у ВН інформацію про самовивіз товару?

Як відобразити у видатковій накладній інформацію про самовивіз товару? Чи можна цю інформацію відображати у видатковій накладній?

Відповідно до ст. 655 ЦКУ, за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

Згідно з ч. 1 ст. 664 ЦКУ обов’язок продавця передати товар покупцеві вважається виконаним у момент:

  • вручення товару покупцеві, якщо договором встановлено обов’язок продавця доставити товар;
  • надання товару в розпорядження покупця, якщо товар має бути передано покупцеві за місцезнаходженням товару.

Договором купівлі-продажу може бути встановлено інший момент виконання продавцем обов’язку передати товар.

Товар вважається наданим у розпорядження покупця, якщо у строк, встановлений договором, він готовий до передання покупцеві у належному місці і покупець поінформований про це. Готовий до передання товар повинен бути відповідним чином ідентифікований для цілей цього договору, зокрема шляхом маркування.

Якщо з договору купівлі-продажу не випливає обов'язок продавця доставити товар або передати товар у його місцезнаходженні, обов'язок продавця передати товар покупцеві вважається виконаним у момент здачі товару перевізникові або організації зв'язку для доставки покупцеві.

Отже, питання доставки товару повинні узгоджуватися договором купівлі-продажу.

Таким чином, у випадку, якщо договором поставки передбачено, що доставку на склад покупця здійснює продавець з оплатою вартості доставки покупцем, продавець має право відобразити здійснення транспортних послуг окремим рядком до видаткової накладної або оформити акт надання послуг. Законодавством це питання не врегульоване і вирішується виключно на розсуд сторін.

Якщо договором не виокремлено компенсацію вартості доставки покупцем, то у разі доставки продавцем товару (власним транспортом чи транспортом стороннього перевізника), вартість доставки включається до вартості проданих і доставлених товарів і окремо в документах на поставку товару не виділяється.

Якщо покупець отримує товар на складі постачальника (іноді на практиці це називається «самовивіз»), то про це можна зазначити у договорі, як ми згадали вище – договором купівлі-продажу може бути встановлено інший момент виконання продавцем обов’язку передати товар, в тому числі і на складі чи в магазині продавця. В цьому разі у накладній можна вказати цю умову передання товару та зазначити місце, де товар передається покупцю – адресу склада чи магазина продавця.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»