Головна Усі консультації Держрегулювання Інше

Оподаткування продажу частки фізособою, яка є ФОПом

Фізособа зареєстрована ФОПом і є власником ТОВ.Чи може продати свою частку в ТОВ як фізособа іншій фізособі? Яка ситуація виникне з податками?

Так, може продати, жодної заборони чинне законодавство не містить.

Оподаткування в цій ситуації регламентується пп. 170.2 ПКУ.

За результатами року, коли здійснено продаж, фізособа має подати у строк до 1 травня наступного податкову декларацію, в якій відобразити загальний фінансовий результат (інвестиційний прибуток або інвестиційний збиток) (див. пп. 49.18.4, пп. 170.2.1 ПКУ).

Фінансовий результат визначається як дохід від продажу частки, зменшений на вартість її придбання, що підтверджено документально.

Придбанням частки є внесення фізособою платником податку коштів або майна до статутного капіталу ТОВ в обмін на емітовані ним корпоративні права (див. пп. 170.2.2 ПКУ).

Таким чином, витрати можна підтвердити документами, за якими здійснювалися внески. Наприклад, випискою з банківського рахунку фізособи (якщо кошти вносилися до статутного капіталу шляхом перерахування з рахунку фізособи на рахунок ТОВ), документами (актом, накладною) на передачу майна до статутного капіталу (якщо внески здійснювалися майном), протоколом рішення засновників про внесок до статутного капіталу, статутом тощо.

Наприклад, якщо фізособа внесла до статутного капіталу кошти в сумі 100 000 грн, а продала частку за 150 000 грн, інвестиційний прибуток становитиме 50 000 грн (150 000 – 100 000 ).

З інвестиційного прибутку утримується ПДФО за ставкою 18% і ВЗ за ставкою 1,5% (див. пп. 167.5.1, пп. 170.2.9, п. 16-1 підр. 10 розд. ХХ ПКУ). Ці податки потрібно перерахувати до бюджету у строк до 1 серпня наступного за звітним року (див. п. 179.7 ПКУ).

Варто зауважити, що відповідно до пп. 170.2.8 ПКУ не підлягає оподаткуванню та не включається до загального річного оподатковуваного доходу, зокрема, дохід, отриманий платником податку протягом звітного податкового року від продажу інвестиційних активів, якщо сума такого доходу не перевищує суму, визначену в абзаці першому пп. 169.4.1 ПКУ, тобто у 2020 році – 2940 гривень.

Якщо отримано інвестиційний збиток, він переноситься у зменшення загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами наступних років до його повного погашення (див. пп. 170.2.6 ПКУ).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Інше
Теги:
Підприємці

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі