Головна Усі консультації Держрегулювання Інше

Одноразова допомога ФОПу на час локдауну, яка отримує допомогу при народженні дитини

Чи має право ФОП на одноразову допомогу у зв'язку з призупиненням діяльності на період карантину з 8 січня 2021 р., якщо при цьому отримує допомогу при народженні дитини 860 грн на місяць?

Державна допомога для ФОП передбачена Законом №1071, економічна діяльність якого тимчасово зупинена внаслідок запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів та яка відповідає Переліку основних видів економічної діяльності, стосовно яких здійснюються обмежувальні протиепідемічні заходи, пов’язані із поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Тобто право на отримання одноразової допомоги у розмірі 8 тисяч гривень мають, зокрема, фізичні особи – підприємці, чия діяльність або була заборонена, або буде заборонена під час січневого локдауну, та які:

  • на 10 грудня 2020 року зареєстровані 3 місяці і більше як фізичні особи – підприємці та у 2020 році сплатили ЄСВ за себе не менше ніж за 3 місяці;
  • основний вид економічної діяльності яких на 31 жовтня 2020 року належить до Переліку видів економічної діяльності;
  • не є одночасно фізичною особою – підприємцем та найманим працівником.

Про те, як можна було отримати ФОП допомогу, ми писали тут.

Також ми зазначали, що подати заяву на отримання одноразової карантинної допомоги ФОПи мали змогу до 31 грудня включно.

Про те, чи мала право ФОП, яка отримує допомогу при народженні дитини 860 грн на місяць, та який на час локдауну зупинив свою діяльність, ні в Законі №1071, ні в Порядку №1233 нічого не сказано. З таким запитанням краще було звернутися до фахівців "Дії". Але ми вважаємо, що такий ФОП мав би право на одноразову матеріальну допомогу, якщо відповідав вищезазначеним вимогам.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Інше
Теги:
Підприємці , COVID-19

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Сюди! Тут -20%
на передплату
Закрити +