• Посилання скопійовано

Чи є витратами вартість впровадження і оцінка комплексної системи захисту інформації програмного продукту?

Чи є витратами роботи на впровадження і оцінку системи захисту інформації програмного продукту «Інформаційна система…»? Чи вартість виконаних робіт має збільшити вартість створеного НА, а саме раніше розробленого програмного продукту "Інформаційної системи...", як модернізація?

Запитання:

Організація замовила розробку програмного продукту «Інформаційна система…». В результаті виконаних робіт у бухобліку організації відображено придбання нематеріального активу. Після цього у іншого контрагента замовлено виконання робіт з впровадження і оцінки комплексної системи захисту інформації (КСЗІ) «Інформаційної системи...» з підтвердженою відповідністю для раніше розробленого програмного продукту «Інформаційна система…».

Чи є витратами періоду вартість робіт на впровадження і оцінку комплексної системи захисту інформації програмного продукту «Інформаційна система…»? Або вартість виконаних робіт має збільшити вартість створеного нематеріального активу, а саме раніше розробленого програмного продукту "Інформаційної системи...", тобто в обліку проводиться як модернізація?  

 

Відповідь: Відповідно до пунктів 7, 8 НП(С)БО 8 та п. 2.2 Методичних рекомендацій №1327 нематеріальний актив, отриманий в результаті розробки, слід відображати в балансі за умов, якщо підприємство має:

- намір, технічну можливість та ресурси для доведення нематеріального активу до стану, у якому він придатний для реалізації або використання;

- можливість отримання майбутніх економічних вигод від реалізації або використання нематеріального активу;

- інформацію для достовірного визначення витрат, пов'язаних з розробкою нематеріального активу.

Якщо нематеріальний актив не відповідає вказаним критеріям визнання, то витрати, пов'язані з його придбанням чи створенням, визнаються витратами того звітного періоду, протягом якого вони були здійснені, без визнання таких витрат у майбутньому нематеріальним активом.

Первісна вартість нематеріальних активів збільшується на суму витрат, пов'язаних із удосконаленням цих нематеріальних активів і підвищенням їх можливостей та строку використання, які сприятимуть збільшенню первісно очікуваних майбутніх економічних вигод.

Витрати, що здійснюються для підтримання об'єкта в придатному для використання стані та одержання первісно визначеного розміру майбутніх економічних вигод від його використання, включаються до складу витрат звітного періоду (п. 18 НП(С)БО 8 та абзаци 2-3 п. 2.11 Методичних рекомендацій №1327).

Витрати, зокрема на удосконалення об'єктів нематеріальних активів відображаються на субрахунку 154. Фактичні витрати на придбання, створення та удосконалення об'єктів нематеріальних активів, використання яких на дату балансу за призначенням не відбулося (не введені в господарський оборот), відображаються у складі незавершених капітальних інвестицій у нематеріальні активи (п. 2.12 Методичних рекомендацій №1327).

Мінфін у листі від 23.07.2010 р. №31-34000-10-10/19027 повідомив, що питання визначення складу витрат, що включаються до первісної вартості об'єкта нематеріального активу, створеного підприємством, урегульовано пунктами 17 П(С)БО 8 та 2.11 Методичних рекомендацій №1327.

Отже, рішення про характер проведених робіт (тобто, на що були спрямовані роботи із впровадження і оцінки комплексної системи захисту інформації (КСЗІ) «Інформаційної системи...»: на підтримання нематеріального активу в робочому стані чи на його поліпшення) приймається керівником підприємства з урахуванням результатів аналізу існуючої ситуації та суттєвості таких витрат.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Чи може неприбуткова організація надати благодійну допомогу ЗСУ?
    В статуті неприбуткової оргазації передбачено наукові розробки, дослідження та інше у галузі права, а надання благодійної допомоги не передбачено. Чи може така організація придбати товар для подальшої безоплатної (благодійної) передачі ЗСУ? Як звітувати за такою операцією?
    17.04.202423
  • З немонетарної заборгованість переводиться в монетарну і назад: що з курсом?
    У 2021 р. резидент отримав авансову оплату за товар від нерезидента. В січні 2022 р. підписано додаткову угоду щодо повернення передплати. Заборгованість переведено до складу монетарної. Після введення валютних обмежень на період воєнного стану оплата не була проведена. Підприємство визначало курсові різниці на дату балансу. У 2024 р. вирішено все ж здійснити відвантаження. Як визначити курс, за яким монетарна заборгованість переводиться до складу немонетарної?
    15.04.202420
  • Порушення при ввезенні гуманітарної допомоги
    Громадська організація імпортувала гуманітарну допомогу - легковий авто для передачі ЗСУ і кабель для ремонту дронів. Але авто передане учаснику бойових дій, який працює волонтером в ГО, а кабель використовується самою ГО для ремонту дронів, а не переданий ЗСУ. Чи є порушення?
    10.04.202423
  • Перевезення вантажів: ТТН обов’язок чи право?
    Хто має виписувати ТТН при перевезенні вантажним автомобільним транспортом: перевізник чи вантажовідправник? Чи достатньо вантажоодержувачу для підтвердження факту перевезення товаро-матеріальних цінностей належно оформленого перевізником (юридичною особою чи ФОП) акту надання транспортно-експедиційних послуг ?
    26.03.2024127
  • З якою періодичністю складати подорожній лист?
    Водії виїжджають за заявкою і після виконання замовлення можуть отримати наступну. Маршрут та дату повернення визначити складно. За якою формою складати подорожній лист? Чи можна скласти один подорожній лист на весь період поїздки (місяць та більше), чи під кожну заявку?
    22.03.20241 111