Мінеральні добрива відносяться до категорії агрохімікатів згідно з ст. 1 Закону №86/95. Тож до добрив застосовують в першу чергу норми цього Закону.
Забороняється продаж агрохімікатів без держреєстрації (ст. 4 Закону №86/95). Проте, якщо сільгосппідприємство придбавало ці добрива у постачальника, очевидно, вони мали бути зареєстровані. Тому й продаж залишків таких добрив дозволений.
Якщо ж придбавалися добрива без держреєстрації, то й продаж залишків заборонений.
В ст. 10 Закону №86/95 наведені вимоги до пакування і маркування, яких варто дотримуватися при продажу. Так, кожна товарна одиниця повинна супроводжуватися рекомендацією щодо її застосування із зазначенням культур та об'єктів, для оброблення яких призначено пестициди і агрохімікати, способів, норм і кратності використання, термінів вичікування (для пестицидів), заборони та обмеження на застосування, способів і засобів знешкодження пестицидів та агрохімікатів, а також заходів безпеки під час роботи, транспортування і зберігання, ліквідації аварійних ситуацій та їх наслідків, заходів подання першої медичної допомоги у разі отруєння.
Агрохімікати і пакування іноземного виробництва, що ввозяться на територію України, повинні супроводжуватися даними про технологію їх знешкодження та утилізацію.
Відповідно до ст. 11 Закону №86/95, транспортування, зберігання, застосування, утилізація, знищення та знешкодження пестицидів і агрохімікатів та торгівля ними здійснюються відповідно до встановлених вимог.
Особи, діяльність яких пов'язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням пестицидів і агрохімікатів та торгівлею ними, повинні мати допуск (посвідчення) на право роботи із зазначеними пестицидами і агрохімікатами. Особливості отримання такого допуску встановлені Порядком, затвердженим Постановою КМУ від 18.09.1995 р. №746. А форма допуску наведена в додатку 1 до цього Порядку.
Відповідно до п. 8 Порядку №746 особи, діяльність яких пов'язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами, повинні мати при собі під час виконання роботи:
- допуск,
- медичну книжку і
- наряд на виконання такої роботи (за формою додатку 4 до цього Порядку).
Наприклад, наведені документи повинні мати працівники, які використовують міндобрива на сільгосппідприємстві, які зберігають добрива, які перевозять добрива.
Окремі види добрив можуть належати до небезпечних вантажів (див. додаток А до ДОПНВ). Це означає, що при перевезенні таких вантажів варто дотримуватися Правил №656. Перевезення таких вантажів здійснюється на підставі ліцензії (див. п. 24 ч. 1 ст. 7 Закону про ліцензування).
Причому для власне торгівлі добривами (агрохімікатами) ліцензія не потрібна.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити