Головна Усі консультації Держрегулювання Інше

Чи може отримати бюджетну дотацію ФГ – «єдинник», який продає заморожену малину?

Чи може ФГ - платник ІІІ групи ЄП бути внесеним до Реєстру отримувачів бюджетної дотації? Якщо ФГ продає заморожену малину за КВЕД 01.25, код УКТ ЗЕД - 081120, а цей код відсутній в Таблиці відповідності кодів видів економічної діяльності згідно з КВЕД, чи має право таке ФГ на бюджетну дотацію?

Запитання:

Чи може фермерське господарство - платник ІІІ групи ЄП бути внесеним до Реєстру отримувачів бюджетної дотації? Якщо ФГ продає заморожену малину за КВЕД 01.25, код УКТ ЗЕД  - 081120,  а цей код відсутній в Таблиці відповідності кодів видів економічної діяльності згідно з КВЕД, чи має право таке ФГ на бюджетну дотацію?  На який рахунок господарства зараховується бюджетна дотація: на поточний рахунок чи потрібно відкривати спеціальний рахунок в банку?

 

Відповідь:

Система оподаткування не впливає на бюджетну дотацію

Право на бюджетну дотацію мають лише платники ПДВ. Ані в ПКУ, ані в Законі №1877 про це явно не зазначається, але виходячи з правил обчислення та надання дотації, право на неї матимуть лише платники ПДВ. До таких осіб, що можуть отримати право на дотацію, відносяться юрособи та фізособи – підприємці. До 01.01.2017 р., за часів дії ст. 209 ПКУ, право на обрання спецрежиму оподаткування ПДВ мали лише підприємства – юрособи. З 2017 р. можуть претендувати на отримання дотації також ФОП, що виробляють сільгоспродукцію.

Більш докладно про те, хто має право на бюджетну дотацію, читайте тут>>

Бюджетна дотація для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції визначена ст. 16-1 Закону №1877.

Згідно з п. 16-1.1 Закону №1877 та п. 2 Порядку №83 сільськогосподарський товаровиробник, основною діяльністю якого є постачання сільськогосподарських товарів, вироблених ним на власних або орендованих основних засобах, причому питома вага вартості сільськогосподарських товарів становить не менше 75% вартості всіх товарів, поставлених ним протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно, який здійснює види діяльності, визначені п. 16-1.3 цієї статті, має право на бюджетну дотацію для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції після його внесення контролюючим органом до Реєстру отримувачів бюджетної дотації.

Як бачимо, право на бюджетну дотацію надається:

  • платникам ПДВ;
  • сільськогосподарським товаровиробникам.

Інші фактори, зокрема, сплата таким товаровиробником інших податків та обрання певних систем оподаткування, на надання бюджетної дотації не впливають.

 

Продаж замороженої малини не дає право на бюджетну дотацію

Відповідно до пп. 16-1.3.4 Закону №1877  право   на   отримання   бюджетної   дотації  мають сільськогосподарські  товаровиробники,  які  здійснюють  такі види діяльності з вирощування ягід (код КВЕД 01.25) у частині вирощування, зокрема, малини.

Згідно з Таблицею відповідності кодів видів економічної діяльності згідно з КВЕД, визначених у ст. 16-1 Закону «Про державну підтримку сільського господарства України», кодам товарів згідно з УКТ ЗЕД (додаток до Порядку від 08.02.2017 р. № 83), діяльності за КВЕД 01.25 «Вирощування ягід, горіхів та інших фруктів» відповідає код продукції за УКТ ЗЕД групи 0810 «Інші плоди, свіжі».

Звертаємо увагу, що для отримання бюджетної дотації потрібно займатися саме вирощуванням малини та продавати відповідну продукцію. Перепродаж закупної малини не дасть права на отримання бюджетної дотації.

Щоб визначити, чи підпадає продаж замороженої малини під ці вимоги, слід вивчити пояснення до УКТ ЗЕД.

Зокрема, у розділі «Група 08. Їстівні плоди та горіхи; шкірки цитрусових або динь» , у підрозділі «Загальні положення» зазначено, що до групи 08 включаються плоди, горіхи, а також цедра цитрусових чи шкірка баштанних культур (включаючи кавуни), які звичайно призначені для вживання в їжу (у натуральному вигляд чи після переробки). Вони можуть бути свіжими (включаючи охолоджені), замороженими (у натуральному вигляді чи після попередньої теплової обробки у воді або на парі чи з доданням підсолоджувальних речовин) або сушеними (включаючи зневоднення, випаровування чи сублімаційне сушіння); за умови, що вони непридатні для безпосереднього вживання в їжу в цьому стані, вони можуть бути піддані короткочасному консервуванню (наприклад, діоксидом сірки, у розсолі, у воді з доданням сірки чи інших консервувальних розчинах).

Проте далі розподілено свіжі та заморожені плоди між позиціями  0810 (свіжі плоди) та 0811 (заморожені плоди).  До товарної позиції 0810 включаються всі їстівні плоди, що не включені ні в будь-яку попередню товарну позицію цієї групи, ні в інші групи УКТ ЗЕД (див. винятки в Загальних положеннях до цієї групи). До товарної позиції 0811 включаються заморожені плоди і горіхи, що у свіжому чи охолодженому стані включаються в попередні товарні позиції цієї групи (про значення термінів «охолоджений» і «морожений» див. Загальні положення до цієї групи).

Отже, право на бюджетну дотацію буде лише в тому випадку, якщо ФГ буде продавати свіжі ягоди малини, а не заморожені.

 

Бюджетну дотацію можна отримати на поточний рахунок

Процес виплати бюджетної дотації регламентовано Порядком №83.

Відповідно до п. 12 Порядку №83 ДФС надсилає до Казначейства та Мінагрополітики Реєстр, в якому зазначається інформація про отримувача бюджетної дотації, його податковий номер або номер та серія паспорта (для фізосіб - підприємців, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта), індивідуальний податковий номер платника податку, сума бюджетної дотації, яка підлягає перерахуванню отримувачу, реквізити рахунка такого отримувача, з дотриманням вимог Законів «Про електронні документи та електронний документообіг» і «Про електронний цифровий підпис».

Реквізити рахунка, на який отримувач бажає отримати бюджетну дотацію, зазначаються у Заяві про внесення сільськогосподарського товаровиробника до Реєстру отримувачів бюджетної дотації (форма № 1-РОБД).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Інше
Теги:
3 група ЄП , Єдиний податок , Сільське господарство

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі