Головна Усі консультації Держрегулювання Інше

Яка курсова різниця зменшує дохід сільськогосподарського підприємства?

Сільгосппідприємство отримало кредит у валюті від нерезидента для фінансування госпдіяльності. Курсові різниці за зобов’язаннями за кредитом обліковуються на 714 або на 945 рахунку. Чи правильно підприємство відображає курсові різниці для цілей розрахунку доходу сільгосппідприємства? Чи не є ця різниця неопераційною?

Залежно від виду діяльності підприємства курсові різниці поділяються на:

  • операційні – виникають від перерахунку статей, пов’язаних із операційною діяльністю підприємства, зокрема, від перерахунку залишку грошових коштів в іноземній валюті;
  • неопераційні – виникають від перерахунку статей, пов’язаних з інвестиційною і фінансовою діяльністю підприємства.

Позитивні курсові різниці відображаються:

  • операційні – за кредитом субрахунку 714 «Дохід від операційної курсової різниці»;
  • неопераційні – за кредитом субрахунку 744 «Дохід від неопераційної курсової різниці».

Негативні курсові різниці відображаються так:

  • операційні – за дебетом субрахунку 945 «Втрати від операційної курсової різниці» (або рахунку 84 «Інші операційні витрати»);
  • неопераційні – за дебетом субрахунку 974 «Втрати від неопераційних курсових різниць».

П(С)БО 21 не містить безпосереднього визначення «операційної» та «неопераційної» курсової різниці. Пояснення щодо цих двох видів курсових різниць (операційної та неопераційної) наведені лише в Інструкції №291.

Відповідно до п. 3 розділу І НП(С)БО 1:

  • операційна діяльність - основна діяльність підприємства, а також інші види діяльності, які не є інвестиційною чи фінансовою діяльністю; 
  • фінансова діяльність - діяльність, яка призводить до змін розміру і складу власного та позикового капіталів підприємства. Виходячи з цього, отримання кредитів та позик - це фінансова діяльність підприємства.

Далі, на субрахунку 744 «Дохід від неопераційної курсової різниці» узагальнюється інформація про курсові різниці за активами та зобов'язаннями в іноземній валюті, які пов'язані з фінансовою та інвестиційною діяльністю підприємства, а на субрахунку 974 «Втрати від неопераційних курсових різниць» відображаються втрати за активами й зобов'язаннями неопераційної діяльності підприємства від зміни курсу гривні до іноземної валюти (Інструкція №291).

Таким чином, курсові різниці, що виникають за валютною заборгованістю за кредитом (а також за відсотками за таким кредитом), є неопераційними курсовими різницями і мають обліковуватися на субрахунках 744 та 974. Відповідно, дохід від неопераційної курсової різниці зменшує загальний дохід сільськогосподарського підприємства  та відображається у рядку 3.6 розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Інше
Теги:
Валюта , Курсові різниці , Сільське господарство , Кредити

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі