• Посилання скопійовано

Чи можна внести майно підприємця до статутного капіталу юрособи?

Фізособа – засновник юрособи є фізособою-підприємцем (на ІІІ групі ЄП, без ПДВ). Чи може такий засновник внести ОЗ, які були придбані на фізособу-підприємця, як статутний внесок? Які податкові наслідки? Які податкові наслідки безоплатної передачі ОЗ від фізособи-підприємця до юрособи?

Внесок до статутного капіталу

Право приватної власності закріплено ст. 41 Конституції України та ст. 325 ЦКУ, згідно з якими суб’єктами права власності є фізособи та юрособи. Фізичні та юридичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати.

Таким чином, оскільки фізособа — підприємець не може бути власником нерухомого або рухомого майна, придбання, спорудження, будівництво такого майна та операції з передачі права власності на таке майно фізособою – підприємцем можуть здійснюватись виключно як фізособою.

Отже, майно може бути внесено до статутного капіталу юрособи тільки від фізособи (або юрособи), при цьому, не має значення, що таке майно придбавалося «як на підприємця», адже його власником є сама фізособа.

 

ПДФО та ВЗ

Відповідно до п. 165.1.44 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума майнового та немайнового внеску платника податку до статутного фонду юрособи - емітента корпоративних прав, в обмін на такі корпоративні права.

Відповідно така сума не підлягає й оподаткуванню військовим збором.

Однак, податківці наголошують, що при цьому юрособа - емітент корпоративних прав, все одно зобов’язана зазначити у податковому розрахунку за формою №1ДФ суму майнового та немайнового внеску з ознакою доходу «178» (без нарахування суми податку).

 

Безоплатно передача основних засобів

У бухобліку вартість безоплатно одержаних ОЗ відноситься до додаткового капіталу і на дату отримання не визнається доходом. При цьому здійснюється такий бухгалтерський запис: Дт 10 «Основні засоби» — Кт 424 «Безоплатно одержані необоротні активи» на величину  справедливої вартості ОЗ.

Залишок додаткового капіталу на субрахунку 424 зменшується на суму визнаного доходу протягом строку корисного використання безоплатно одержаних об’єктів необоротних активів та при їх вибутті. Дохід у бухобліку визнається на субрахунку 745 «Дохід від безоплатно одержаних активів» в сумі амортизації такого ОЗ одночасно з її нарахуванням.

Таким чином, якщо юрособа безоплатно отримає основні засоби вона зобов’язана визнавати дохід у сумі нарахованої амортизації на такі безоплатно отримані ОЗ.

Детальніше про безоплатно отримані ОЗ читайте тут>>

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»