Порядок розрахунку ліміту каси затверджено у розділі V Положення №148. Однак прямого алгоритму розрахунку ліміту каси у відокремлених підрозділах в Положенні №148 не наводиться. Пунктом 50 Положення №148 зазначено, що ліміт каси підприємства встановлюють на підставі розрахунку середньоденного надходження готівки до каси або її середньоденної видачі з каси за рішенням керівника підприємства.
Підприємство затверджує внутрішніми документами установлений ліміт каси. Для відокремлених підрозділів ліміт каси установлюється і доводиться до їх відома відповідним внутрішнім розпорядженням (документом) підприємства - юрособи.
Зазначимо, що лист НБУ від 22.11.2006 р. №11-115/4301-12445 досі є чинним. У листі роз’яснюється, що ліміт каси може бути встановлено в цілому за відокремленним підрозділом (враховуючи його надходження чи видатки готівкою), при цьому наводяться критерії такого відокремленого підрозділу:
- відокремлені підрозділи - філії, представництва, відділення та інші структурні підрозділи, що наділяються частиною майна господарських організацій (відповідно, вони виділені на окремий баланс), здійснюючи щодо цього майна право оперативного використання чи інше речове право, передбачене законодавством України.
Оскільки у даному випадку торгові точки не мають статусу відокремленого підрозділу, то ліміт каси встановлюється за підрозділом "Аптека" в цілому, а потім такий ліміт згідно з внутрішніми документами, розробленими підприємством, самостійно розподіляється за торговими точками у довільних пропорціях.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити