• Посилання скопійовано

Компенсація працівнику понесених витрат: чи будуть готівкові обмеження?

Директор підприємства за власний кошт через касу банку сплатив штраф за підприємство. На суму понад 50 тис. грн складено авансовий звіт. Чи розповсюджується граничний розмір розрахунків готівкою на повернення директору даної суми?

За п. 2.3 Положення №637, підприємства (підприємці) мають право здійснювати розрахунки готівкою між собою та/або з фізособами протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами у межах граничних сум розрахунків готівкою, установлених відповідною постановою Правління НБУ:

  • 10 тис. грн - для розрахунків між собою для суб’єктів господарювання;
  • 50 тис. грн - для розрахунків, у яких хоча б однією стороною  (платником або одержувачем коштів) є звичайна фізособа. Таке ж обмеження встановлено і для розрахунків між фізособами за договором купівлі-продажу,  який підлягає  нотаріальному посвідченню.

При цьому, обмеження щодо готівкових розрахунків не поширюються на:

  • розрахунки підприємств (підприємців) з бюджетами та державними цільовими фондами;
  • добровільні пожертвування та благодійну допомогу;
  • використання коштів, виданих на відрядження.

Отже, на оплату штрафу через касу банку працівником власними коштами такі обмеження не поширюються. Адже, це не розрахунки між підприємством і фізособою. Не буде порушенням і подання працівником авансового звіту на суму більше граничної.

Однак, зверніть увагу, що такі обмеження будуть застосовуватись, якщо підприємство буде компенсувати кошти працівнику готівкою через власну касу. Тож повернути суму працівнику можна буде лише частинами у розмірі не більше 50 тис. грн за один день. Якщо повернення коштів працівнику відбувається у безготівковій формі (на його особисту карту), то готівкові обмеження не застосовуються.

Зверніть увагу: з 05.01.2018 р. набрало чинності нове Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні від 29.12.2017 р. №148. Врегулювання цієї ситуації новим положенням залишається таким ж, яким було у Положенні №637 – див. п. 6, 7, 8 розділу ІІ Положення №148.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»