• Посилання скопійовано

Затвердження ліміту каси на підприємстві: які нюанси?

Чи може підприємство встановити ліміт каси у розмірі 170 грн без розрахунку у випадку, якщо в касу буде здійснено лише надходження залишків підзвітних сум?

Ліміт залишку готівки в касі (ліміт каси) – це граничний розмір суми готівки, що може залишатися в касі в позаробочий час. Порядок встановлення та розрахунку ліміту каси наведено у розділі 5 Положення №637. Так, п. 5.3 зазначено, що ліміт каси підприємства встановлюють на підставі розрахунку середньоденного надходження готівки до каси або її середньоденної видачі з каси, за рішенням керівника підприємства або уповноваженої ним особи. Отже,  ліміт каси за рішенням підприємства може бути встановлено і у меншому за розмірі, однак не перевищуючи суми отриманої за допомогою розрахунку (додаток 8).

При цьому п. 5.4 Положення №637 встановлено, що підприємства, у яких вищезазначений показник розрахунку дорівнює нулю, або менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 грн) можуть встановити такий ліміт у розмірі що перевищує розрахований ліміт, але не більше 170 грн. Отже, якщо це ваша ситуація, ви можете  встановити ліміт каси у розмірі 170 грн, але лише після проведення розрахунку!  

Зауважимо, що ліміт каси (хоч і в розмірі до 170 грн) повинен бути встановлений наказом керівника, або уповноваженої особи, адже якщо підприємством не встановлено ліміт каси (незалежно від причин такого невстановлення), то ліміт такої каси вважається нульовим. 

Докладніше про встановлення ліміту каси для тих, хто робить це вперше або переглядає його після затвердження, читайте тут>>

 

Зміни з 2018 року

Зауважимо, що з 05 січня 2018 року набрала чинності постанова НБУ №148, якою затверджено нове Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні.

За змістом порядок розрахунку ліміту каси не змінився. Як і раніше, ліміт каси установи, підприємства, небанківські фінансові установи встановлюють на підставі розрахунку середньоденного надходження готівки до каси або її середньоденної видачі з каси. Однак, у Положенні №148 немає норми щодо встановлення ліміту каси, якщо середньоденний  показник, обчислений на підставі касових оборотів, дорівнює нулю або не більше десяти неоподаткованих мінімумів  доходів  громадян. Отже, у 2018 році доведеться розраховувати ліміт каси і встановлювати його у розмірі не вище за розрахований.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Як відобразити в фіскальному чеку продаж ліків за програмою «Доступні ліки»?
    Аптека працює за програмою «Доступні ліки». Наразі сума компенсації відображається в графі 19 чека РРО - «кредитні кошти». Як правильно відобразити кількість товару в чеку РРО, щоденній підсумковій ПН і надалі при отриманні відшкодування від НСЗУ, коли частину вартості (наприклад, з 100 грн – 40 грн) сплачує покупець, а решту (60 грн) компенсує НСЗУ?
    01.07.202513
  • Ліміт готівкової виплати працівнику за авансовим звітом
    Чи може підприємство видати з каси працівнику 120 тис. грн для відшкодування його особистих коштів, витрачених на придбання товару для потреб підприємства, на підставі поданого авансового звіту? Чи є обмеження на таку готівкову операцію?
    23.06.20251 6141
  • Оплата послуг проживання через сайт готелю: чи застосовувати ПРРО?
    Суб’єкт господарювання отримує оплату за послуги проживання: попередня оплата через сайт. Зарахування коштів проводиться за реєстром через небанківську фінустанову. Остаточний рахунок при заселенні. Чи потрібно при отриманні авансу через сайт застосовувати ПРРО? Чи можна не зазначати в чеку ПРРО – попередня оплата? Якщо кошти щодо авансу будуть зараховані на поточний рахунок через фінустанову, то коли визнавати ПЗ з ПДВ?
    18.06.202538
  • Розрахунки між юридичними особами через LiqPay: чи можна?
    Чи можуть юридичні особи в Україні здійснювати між собою розрахунки за товари та послуги за допомогою платіжного сервісу LiqPay?
    17.06.2025799
  • Чи потрібно формувати видатковий чек при поверненні товару, якщо попередня оплата не повертається?
    ФОП ІІ групи (інтернет-магазин) отримує попередню оплату 200 грн, на яку вибиває чек ПРРО "Попередня оплата за замовлення №". Товар відправляється Новою Поштою, другий чек ПРРО Checkbox формується в момент отримання товару покупцем. Чи формувати видатковий чек, якщо покупець відмовляється від товару і попередня оплата не повертається, або товар повертається через 14 днів?
    11.06.202564