• Посилання скопійовано

Внесення коштів до статутного капіталу новоствореного підприємства

Як можна внести кошти до статутного фонду новоствореного підприємства? Які при цьому є обмеження?

Грошові кошти засновником у вигляді статутного внеску можуть бути внесені на рахунок підприємства одним із способів:

1) через касу підприємства (з подальшою здачею готівки в банк);

2) безпосередньо на рахунок підприємства через касу банку.

У першому варіанті варто пам’ятати, про обмеження готівкових розрахунків, що встановлені п. 1 Постанови №210, у розмірі 50 тис. грн при розрахунках між юридичною та фізичною особою.

Відповідно до п. 1.2 Положення №637, внесення готівки в касу підприємства як внесок до статутного капіталу класифікується як позареалізаційні надходження. Позареалізаційні надходження є складовою частиною готівкової виручки, яка може використовуватися підприємствами для забезпечення господарських потреб, що виникають у результаті здійснення підприємницької діяльності. Відповідно при оприбуткуванні готівки виписується прибутковий касовий ордер на таку суму. Згідно з  п. 5.10 Постанови №637, понадлімітна сума готівкової виручки здається банк не пізніше наступного дня, для її зарахування на рахунок підприємства.

Що ж до другого варіанту то касові операції банків з клієнтами здійснюються відповідно до розділу IV Iнструкції про ведення касових операцій банками в Україні, затвердженої постановою правління НБУ від 01.06.2011 р. №174 (далі — Iнструкція №174).

Відповідно до Iнструкції №174, при переказі готівки на поточний рахунок підприємства клієнт заповнює заяву на переказ готівки (форма, визначена у додатку 8 до цієї Iнструкції).

У додатку 16 "Правила заповнення реквізитів касових документів" до цієї Iнструкції №174 вказано, що при заповненні заяви на переказ готівки у графі "платник" зазначають:

  • якщо переказ здійснює юрособа, — її найменування та П. I. Б. особи, уповноваженої діяти від імені юрособи, що здійснює переказ готівки;
  • якщо переказ здійснює фізособа, — її П. I. Б. та/або реєстраційний номер облікової картки платника податків/номер особового рахунка або серію та номер паспорта.

Згідно з п. 2.9 розділу IV Iнструкції №174, банк після завершення приймання готівки повинен надати клієнту квитанцію (другий примірник прибуткового касового ордера) або інший документ, що підтверджує внесення готівки у відповідній платіжній системі.

При цьому таке зарахування коштів вважається для підприємства безготівковим, відповідно на нього не поширюються готівкові обмеження зазначені вище, та не виникає необхідності заповнення прибуткових касових ордерів та касової книги. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024559
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024686
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247632
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024573
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705