• Посилання скопійовано

Внесення коштів до статутного капіталу новоствореного підприємства

Як можна внести кошти до статутного фонду новоствореного підприємства? Які при цьому є обмеження?

Грошові кошти засновником у вигляді статутного внеску можуть бути внесені на рахунок підприємства одним із способів:

1) через касу підприємства (з подальшою здачею готівки в банк);

2) безпосередньо на рахунок підприємства через касу банку.

У першому варіанті варто пам’ятати, про обмеження готівкових розрахунків, що встановлені п. 1 Постанови №210, у розмірі 50 тис. грн при розрахунках між юридичною та фізичною особою.

Відповідно до п. 1.2 Положення № 637, внесення готівки в касу підприємства як внесок до статутного капіталу класифікується як позареалізаційні надходження. Позареалізаційні надходження є складовою частиною готівкової виручки, яка може використовуватися підприємствами для забезпечення господарських потреб, що виникають у результаті здійснення підприємницької діяльності. Відповідно при оприбуткуванні готівки виписується прибутковий касовий ордер на таку суму. Згідно з  п. 5.10 Постанови №637, понадлімітна сума готівкової виручки здається банк не пізніше наступного дня, для її зарахування на рахунок підприємства.

Що ж до другого варіанту то касові операції банків з клієнтами здійснюються відповідно до розділу IV Iнструкції про ведення касових операцій банками в Україні, затвердженої постановою правління НБУ від 01.06.2011 р. №174 (далі — Iнструкція №174).

Відповідно до Iнструкції №174, при переказі готівки на поточний рахунок підприємства клієнт заповнює заяву на переказ готівки (форма, визначена у додатку 8 до цієї Iнструкції).

У додатку 16 "Правила заповнення реквізитів касових документів" до цієї Iнструкції №174 вказано, що при заповненні заяви на переказ готівки у графі "платник" зазначають:

  • якщо переказ здійснює юрособа, — її найменування та П. I. Б. особи, уповноваженої діяти від імені юрособи, що здійснює переказ готівки;
  • якщо переказ здійснює фізособа, — її П. I. Б. та/або реєстраційний номер облікової картки платника податків/номер особового рахунка або серію та номер паспорта.

Згідно з п. 2.9 розділу IV Iнструкції №174, банк після завершення приймання готівки повинен надати клієнту квитанцію (другий примірник прибуткового касового ордера) або інший документ, що підтверджує внесення готівки у відповідній платіжній системі.

При цьому таке зарахування коштів вважається для підприємства безготівковим, відповідно на нього не поширюються готівкові обмеження зазначені вище, та не виникає необхідності заповнення прибуткових касових ордерів та касової книги. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи потрібно вести касову книгу за операціями на рахунку 308 та як складати касові ордери?
    Який кореспондуючий рахунок необхідно вказати у прибутковому ордері при прийомі коштів за послуги через ПРРО? Як саме відображати операції у касовій книзі, якщо на кінець дня всю виручку передаємо з рахунку 308 на рахунок 301? Чи потрібно виписувати видатковий ордер для рахунку 308 і прибутковий на рахунок 301 на суму цих коштів? Які коресподуючі рахунки вказувати в видатковому ордері та в прибутковому?
    24.04.2024338
  • Які електронні підписи та печатки можуть застосовуватись в ПРРО?
    Чи можна використовувати електронні печатки, а не іменні ключі касирів для програмного РРО? Чи не буде це порушенням порядка проведення розрахункових операцій?
    02.04.202441
  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.20241 404
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.202496
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202483