• Посилання скопійовано

Застосування РРО на єдиному податку

Фізособа-підприємець (платник єдиного податку 2-ї групи) продає секційні ворота, ввідкатні ворота, механізми для відкатних воріт, комплекти для автоматизації гаражних воріт, електромеханічні привода, пульти для відкривання воріт тощо. В Переліку №231 цих товарів немає. Чи може підприємець працювати без РРО?

Відповідно до п. 296.10 ПКУ РРО не застосовуються платниками єдиного податку:

  • першої групи;

другої і третьої груп (фізособи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 грн. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 грн застосування РРО для такого платника ЄП є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника ЄП.

Норми цього пункту не поширюються на платників ЄП, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

Аналогічні норми містяться і у п. 1 та п. 6 ст. 9 Закону про РРО:

  • РРО та розрахункові книжки не застосовуються  при  здійсненні  торгівлі продукцією власного виробництва (крім   технічно   складних   побутових   товарів,  що  підлягають гарантійному  ремонту)  підприємствами, установами і організаціями усіх  форм  власності,  крім  підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ  і  організацій  з  оформленням  прибуткових  і видаткових касових  ордерів  та  видачею  відповідних  квитанцій,  підписаних уповноваженою особою відповідного суб’єкта господарювання;
  •  при  продажу  товарів  (крім  технічно складних побутових товарів,  що  підлягають  гарантійному  ремонту)  (наданні послуг) фізособами  -  підприємцями, які відносяться відповідно до ПКУ до груп платників ЄП, що не застосовують РРО.

Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО затверджено постановою Кабміну від 16.03.2017 р. №231. Отже, якщо в цьому переліку немає тих товарів, які продає платник ЄП 2-ї групи, він може не застосовувати РРО під час їх продажу за готівку або з використанням платіжних карток. Цей факт слід ретельно перевірити, звіривши коди УКТ ЗЕД свого товару з кодами, що наведені у переліку. Не виключено, що деякі товари можуть потрапити в цей перелік.

Слід також пам'ятати про дотримання загальних норм щодо незастосування РРО – для того, щоб працювати без РРО, потрібно слідкувати за річним доходом – він не повинен перевищувати 1 млн грн. В іншому разі доведеться застосовувати РРО у всіх наступних звітних періодах, тобто право на роботу без РРО втрачається на весь час реєстрації ФОП як платника ЄП.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Як відобразити в фіскальному чеку продаж ліків за програмою «Доступні ліки»?
    Аптека працює за програмою «Доступні ліки». Наразі сума компенсації відображається в графі 19 чека РРО - «кредитні кошти». Як правильно відобразити кількість товару в чеку РРО, щоденній підсумковій ПН і надалі при отриманні відшкодування від НСЗУ, коли частину вартості (наприклад, з 100 грн – 40 грн) сплачує покупець, а решту (60 грн) компенсує НСЗУ?
    01.07.202510
  • Ліміт готівкової виплати працівнику за авансовим звітом
    Чи може підприємство видати з каси працівнику 120 тис. грн для відшкодування його особистих коштів, витрачених на придбання товару для потреб підприємства, на підставі поданого авансового звіту? Чи є обмеження на таку готівкову операцію?
    23.06.20251 5941
  • Оплата послуг проживання через сайт готелю: чи застосовувати ПРРО?
    Суб’єкт господарювання отримує оплату за послуги проживання: попередня оплата через сайт. Зарахування коштів проводиться за реєстром через небанківську фінустанову. Остаточний рахунок при заселенні. Чи потрібно при отриманні авансу через сайт застосовувати ПРРО? Чи можна не зазначати в чеку ПРРО – попередня оплата? Якщо кошти щодо авансу будуть зараховані на поточний рахунок через фінустанову, то коли визнавати ПЗ з ПДВ?
    18.06.202537
  • Розрахунки між юридичними особами через LiqPay: чи можна?
    Чи можуть юридичні особи в Україні здійснювати між собою розрахунки за товари та послуги за допомогою платіжного сервісу LiqPay?
    17.06.2025785
  • Чи потрібно формувати видатковий чек при поверненні товару, якщо попередня оплата не повертається?
    ФОП ІІ групи (інтернет-магазин) отримує попередню оплату 200 грн, на яку вибиває чек ПРРО "Попередня оплата за замовлення №". Товар відправляється Новою Поштою, другий чек ПРРО Checkbox формується в момент отримання товару покупцем. Чи формувати видатковий чек, якщо покупець відмовляється від товару і попередня оплата не повертається, або товар повертається через 14 днів?
    11.06.202563