• Посилання скопійовано

Застосування РРО на єдиному податку

Фізособа-підприємець (платник єдиного податку 2-ї групи) продає секційні ворота, ввідкатні ворота, механізми для відкатних воріт, комплекти для автоматизації гаражних воріт, електромеханічні привода, пульти для відкривання воріт тощо. В Переліку №231 цих товарів немає. Чи може підприємець працювати без РРО?

Відповідно до п. 296.10 ПКУ РРО не застосовуються платниками єдиного податку:

  • першої групи;

другої і третьої груп (фізособи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 грн. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 грн застосування РРО для такого платника ЄП є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника ЄП.

Норми цього пункту не поширюються на платників ЄП, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

Аналогічні норми містяться і у п. 1 та п. 6 ст. 9 Закону про РРО:

  • РРО та розрахункові книжки не застосовуються  при  здійсненні  торгівлі продукцією власного виробництва (крім   технічно   складних   побутових   товарів,  що  підлягають гарантійному  ремонту)  підприємствами, установами і організаціями усіх  форм  власності,  крім  підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ  і  організацій  з  оформленням  прибуткових  і видаткових касових  ордерів  та  видачею  відповідних  квитанцій,  підписаних уповноваженою особою відповідного суб’єкта господарювання;
  •  при  продажу  товарів  (крім  технічно складних побутових товарів,  що  підлягають  гарантійному  ремонту)  (наданні послуг) фізособами  -  підприємцями, які відносяться відповідно до ПКУ до груп платників ЄП, що не застосовують РРО.

Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО затверджено постановою Кабміну від 16.03.2017 р. №231. Отже, якщо в цьому переліку немає тих товарів, які продає платник ЄП 2-ї групи, він може не застосовувати РРО під час їх продажу за готівку або з використанням платіжних карток. Цей факт слід ретельно перевірити, звіривши коди УКТ ЗЕД свого товару з кодами, що наведені у переліку. Не виключено, що деякі товари можуть потрапити в цей перелік.

Слід також пам'ятати про дотримання загальних норм щодо незастосування РРО – для того, щоб працювати без РРО, потрібно слідкувати за річним доходом – він не повинен перевищувати 1 млн грн. В іншому разі доведеться застосовувати РРО у всіх наступних звітних періодах, тобто право на роботу без РРО втрачається на весь час реєстрації ФОП як платника ЄП.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024572
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024686
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247632
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024573
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705