• Посилання скопійовано

Роздрібний продаж газу на АЗС: які документи потрібно для введення діяльності?

ТОВ починає реалізовувати скраплений газ на АЗС. Товариство є платником ПДВ, акцизного податку та має РРО. Які документи необхідні для введення такої діяльності? Як звітувати?

Операції з роздрібного продажу скрапленого газу на АЗС повинні здійснюватися через РРО. Порядок застосування РРО визначається Законом про РРО, Порядком реєстрації та застосування РРО. Також потрібно реєструвати та вести Книги обліку розрахункових операцій

Звітність, що стосується використання РРО, подається згідно з п. 7 ст. 3 Закону про РРО. Як правило, на АЗС використовуються РРО, які подають до органів ДФС по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті РРО або в пам'яті модемів, які до них приєднані. Порядок такого подання затверджено Наказом Мінфіну від 08.10.2012 р. №1057

Якщо після виконання "Z"-звіту РРО протягом 72 годин сервером не отримано контрольно-звітної інформації від РРО, він блокується (п. 3.1.2 Вимог №1057). Проте одразу після відновлення зв'язку РРО автоматично передасть накопичену інформацію до сервера і буде розблокований.

Також слід керуватися Правилами роздрібної торгівлі нафтопродуктами, затвердженими Постановою КМУ від 20.12.1997р. №1442 (далі – Правила №1442). Дія цих Правил не поширюється на роздрібну торгівлю скрапленим вуглеводневим газом для побутових потреб, що здійснюється відповідно до Правил роздрібної торгівлі та надання послуг з постачання скрапленого вуглеводневого газу для побутових потреб населення та інших споживачів, затверджених постановою КМУ від 20 листопада 2003 р. №1790.

Відпуск нафтопродуктів здійснюється операторами АЗС, з якими потрібно укласти договори про колективну чи індивідуальну матеріальну відповідальність (п. 6 Правил №1442).

Згідно з п.9 Правил №1442 суб’єкт господарювання, що здійснює продаж нафтопродуктів, зобов’язаний своєчасно надати споживачеві необхідну доступну та достовірну інформацію про нафтопродукти, а також на вимогу споживача - копію документа про якість (паспорт якості) та копію декларації про їх відповідність.

Згідно з  п. 12 Правил №1442 до роботи оператором АЗС допускаються особи, яким виповнилося 18 років і які пройшли навчання на спеціальних курсах з одержанням відповідного посвідчення.

Усі працівники АЗС та спеціалізованих магазинів повинні виконувати умови утримання території АЗС і приміщень магазинів у належному санітарному стані, дотримуватися правил пожежної та екологічної безпеки, правил користування засобами вимірювальної техніки, вимог нормативно-правових актів до охорони праці, продажу нафтопродуктів, супутніх товарів, а також торговельного обслуговування споживачів.

Як зазначено у п. 20 Правил 1442, засоби вимірювальної техніки, у тому числі резервуари, які застосовуються на АЗС, підлягають повірці або державній метрологічній атестації відповідно до вимог нормативно-правових актів і нормативних документів з метрології.

Приймання нафтопродуктів, що доставлені автомобільним транспортом від постачальників, здійснюється працівниками АЗС за марками та видами згідно з товарно-транспортними накладними за наявності паспорта якості та декларації про відповідність, реєстраційного номера сертифіката відповідності чи свідоцтва про визнання відповідності у супровідних документах на нафтопродукти, виданих у порядку, установленому законодавством.

Керівник підприємства повинен затвердити посадову інструкцію оператора АЗС та інструкцію з охорони праці, відповідно до яких здійснюється приймання нафтопродуктів.

Згідно з п. 10.4.3 Інструкції №281 після  завершення  зміни  оператором  АЗС складається змінний звіт АЗС за формою №17-НП у двох примірниках, з яких один з  доданими  ТТН  здається  до  бухгалтерської служби,  а другий - залишається на АЗС. Хоча, строго кажучи, Інструкція №281 стосується лише нафтопродуктів, а природний газ не визначено цією Інструкцією як нафтопродукт, ми все ж таки рекомендуємо застосовувати змінні звіти оператора АЗС.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»