• Посилання скопійовано

Чи зобов’язані "єдинники" з 01.01.2017 р. при продажу складної техніки застосовувати РРО

Підприємець-"єдинник" ІІ групи займається продажем складної техніки фізособам. Чи можна у зв’язку з прийняттям Закону №5132 не застосовувати РРО, якщо гроші від фізособи-покупця (кінцевого споживача) надходитимуть на розрахунковий рахунок підприємця?

Відповідно до п. 6 ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. №265/95 (далі – Закон про РРО) РРО та розрахункові книжки можуть не застосовувати фізособи - підприємці, які відносяться відповідно до норм ПКУ до груп платників єдиного податку, що не застосовують РРО, при продажу товарів (наданні послуг).

Згідно з п. 296.10 ПКУ РРО не застосовуються платниками єдиного податку:

  • першої групи;
  • другої і третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн.

Однак завдяки Закону №1791 норма п. 296.10 ПКУ про звільнення "єдинників" від РРО не поширюватиметься на платників "єдинників", які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

Що є «технічно складними побутовими товарами» - визначено у Законі про захист споживачів. Ними є  непродовольчі товари широкого вжитку (прилади, машини, устаткування та інші), які складаються з вузлів, блоків, комплектуючих виробів, відповідають вимогам нормативних документів, мають технічні характеристики, супроводжуються експлуатаційними документами і на які встановлено гарантійний строк.

Але види таких товарів визначатимуть не продавці і навіть не товаровиробники. Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО має встановлювати КМУ.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»