Згідно з ст. 9 Закону про РРО, реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки, в разі розрахунків готівкою, зокрема, не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку.
Але це правило не можуть застосовувати підприємства торгівлі та громадського харчування. Отже, якщо основним видом діяльності підприємства є торгівля, навіть, оптова, без РРО не обійтись.
Адже відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону про РРО, суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток тощо) при продажу товарів у сфері торгівлі зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів. А розрахункова операція, це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток за місцем реалізації товарів, а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару банком покупця.
Таким чином, реалізація книг, канцтоварів за готівку або через платіжну картку вимагає від підприємства торгівлі застосовувати РРО.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити