На жаль, перехід до кінця року виключно на безготівкові розрахунки не врятує від обов’язку проводити подальші готівкові розрахунки за товари, послуги через РРО. І ось чому.
Згідно з п. 296.10 ПКУ, РРО не застосовуються єдинниками-підприємцями 2 та 3 групи незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн.
Тож, як тільки протягом календарного року перевищується обсяг доходу в 1 млн грн, право не застосовувати РРО для проведення готівкових розрахунків у підприємця-єдинника зникає аж до скасування статусу платника єдиного податку!
Зверніть увагу: у цій нормі говориться про загальний обсяг доходу єдинника, а не про дохід, отриманий виключно готівкою. А, згідно з п. 292.1 ПКУ, доходом платника єдиного податку для фізичної особи - підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в:
- грошовій формі (готівковій та/або безготівковій);
- матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ПКУ.
Податківці у підкатегорії 107.04 ресурсу «ЗІР» на питання: «Як визначається обсяг доходу ФОП – платників ЄП другої та третьої груп для визначення необхідності застосовування РРО?» також згадуючи про загальне визначення доходу для підприємця-єдинника згідно з п. 292.1 ПКУ, приходять до наступного висновку:
"Обсяг доходу з метою застосування критерію (понад 1 000 000 гривень) визначається з урахуванням всіх доходів, які відповідно до ст. 292 ПКУ включаються до складу доходу платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця".
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись