• Посилання скопійовано

Спрощенець, який надає послуги інженерного дизайну, повинен застосовувати РРО

Підприємство - платник єдиного податку здійснює діяльність згідно КВЕДів 41.20 та 71.12, розрахунки в основному проводяться через поточний рахунок, а за послуги (71.12) інколи проводяться готівкові розрахунки із застосуванням касових ордерів. Чи повинно таке підприємство застосувати РРО?

Справді раніше (до 01.01.2015 р.) згідно п. 1 ст. 9 Закону України від 06.07.1995 р. №265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" при наданні послуг підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовувались. З 01.01.2015 р. п. 1 ст. 9 згаданого закону зазнав змін. З переліку, яким дозволено застосовувати касові ордери замість РРО, зникла згадка про надання послуг. Враховуючи такі зміни, можна зробити висновок, що планику ЄП, який надає послуги інженерного дизайну та консультаційні послуги в області проектування, при розрахунках готівкою слід проводити таку операцію через РРО. 


 

Щоправда п. 9 розділу ІІ Прикінцевих положень зазначеного закону зазначає: “Тимчасово до 1 липня 2015 року суб'єкти господарювання звільняються від санкцій за порушення вимог цього Закону при наданні послуг у разі проведення розрахунків у касах з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку”. Проте від себе можемо порадити платнику ЄП скористатись п. 2.5 Положення №637 (Постанова НБУ від 15.12.2004 р. №637 "Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні"): “Якщо підприємства (підприємці) та фізичні особи здійснюють готівкові розрахунки без відкриття поточного рахунку шляхом унесення до банків готівки для подальшого її перерахування на рахунки інших підприємств (підприємців) або фізичних осіб, то такі розрахунки для платників коштів є готівковими, а для отримувачів коштів безготівковими”. Відповідно можна організувати розрахунки з клієнтами таким чином, щоб кошти вносились до банку готівкою і перераховувались на поточний рахунок платника ЄП.

Зауважимо, у ВРУ зареєстровано законопроект від 13.01.2015 р. N 1718 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій)”, яким пропонується п.1 ст. 9 Закону про РРО доповнити як і раніше словами "та наданні послуг" (потрібно слідкувати за змінами).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024560
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024686
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247632
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024573
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705