• Посилання скопійовано

Нюанси оформлення видачі готівки з каси за видатковими відомостями

Підприємство проводить видачу готівки відповідно до Положення №148 за ВКО та видатковими відомостями. Чи можна оформити один ВКО на декілька видаткових відомостей? Чи можна видачу поворотної фіндопомоги штатним працівникам провести видатковою відомістю на декілька людей?

Видача готівки з кас проводиться за видатковими касовими ордерами (ВКО) або видатковими відомостями/відомостями на виплату готівки. До видаткових ордерів додаються заяви на видачу готівки, розрахунки (п. 26 Положення №148).

Одержувачі пред'являють паспорти чи документи, що їх замінюють, якщо видаткова відомість складена на видачу готівки кільком особам, та розписуються у відповідній графі документа (п. 27 Положення №148).

Окремо не визначено, скільки видаткових відомостей можна оформити під ВКО. Проте, відповідно до п. 31 Положення №148 касир зобов'язаний після закінчення встановлених строків виплат, пов'язаних з оплатою праці за видатковими відомостями здійснити запис у касовій книзі згідно з виписаним бухгалтерією видатковим касовим ордером на фактично видану суму за видатковою відомістю. Хоча цей пункт регулює оформлення виплат, пов’язаних з оплатою праці та показує порядок складання документів, ми вважаємо, що його можна застосовувати і в разі інших виплат.

Щодо видачі поворотної фінансової допомоги згідно відомостей в Положенні №148 обмежень не передбачено. Підприємству не заборонено скласти відомість на виплату поворотної фінансової допомоги на декілька отримувачів.

Та на нашу думку, краще скласти окремі ВКО. При оформленні господарської операції необхідно ідентифікувати договір, за яким проводиться виплата і паспортні дані отримувача. Заповнення цих даних проводиться касиром у ВКО в разі видачі готівки окремим фізичним особам (п. 27 Положення №148). Таке оформлення первинних документів також доцільне при необхідності надання документів в суді.

Звертаємо увагу, що суб'єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами:

1) між собою - у розмірі до 10000 (десяти тисяч) гривень включно;

2) з фізичними особами - у розмірі до 50000 (п'ятдесяти тисяч) гривень включно (п. 6 Положення №148).

Таким чином:

  • відповідно до Положення №148 під кожну відомість передбачено один ВКО;
  • підприємство може скласти відомість на виплату поворотної фінансової допомоги на декількох працівників. Але на нашу думку, для повної ідентифікації господарської операції (дата, номер укладеного договору, паспортні дані отримувача) доцільно скласти окремі ВКО.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Пантюхова Анна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024571
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024686
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247632
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024573
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705