• Посилання скопійовано

Нюанси оформлення видачі готівки з каси за видатковими відомостями

Підприємство проводить видачу готівки відповідно до Положення №148 за ВКО та видатковими відомостями. Чи можна оформити один ВКО на декілька видаткових відомостей? Чи можна видачу поворотної фіндопомоги штатним працівникам провести видатковою відомістю на декілька людей?

Видача готівки з кас проводиться за видатковими касовими ордерами (ВКО) або видатковими відомостями/відомостями на виплату готівки. До видаткових ордерів додаються заяви на видачу готівки, розрахунки (п. 26 Положення №148).

Одержувачі пред'являють паспорти чи документи, що їх замінюють, якщо видаткова відомість складена на видачу готівки кільком особам, та розписуються у відповідній графі документа (п. 27 Положення №148).

Окремо не визначено, скільки видаткових відомостей можна оформити під ВКО. Проте, відповідно до п. 31 Положення №148 касир зобов'язаний після закінчення встановлених строків виплат, пов'язаних з оплатою праці за видатковими відомостями здійснити запис у касовій книзі згідно з виписаним бухгалтерією видатковим касовим ордером на фактично видану суму за видатковою відомістю. Хоча цей пункт регулює оформлення виплат, пов’язаних з оплатою праці та показує порядок складання документів, ми вважаємо, що його можна застосовувати і в разі інших виплат.

Щодо видачі поворотної фінансової допомоги згідно відомостей в Положенні №148 обмежень не передбачено. Підприємству не заборонено скласти відомість на виплату поворотної фінансової допомоги на декілька отримувачів.

Та на нашу думку, краще скласти окремі ВКО. При оформленні господарської операції необхідно ідентифікувати договір, за яким проводиться виплата і паспортні дані отримувача. Заповнення цих даних проводиться касиром у ВКО в разі видачі готівки окремим фізичним особам (п. 27 Положення №148). Таке оформлення первинних документів також доцільне при необхідності надання документів в суді.

Звертаємо увагу, що суб'єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами:

1) між собою - у розмірі до 10000 (десяти тисяч) гривень включно;

2) з фізичними особами - у розмірі до 50000 (п'ятдесяти тисяч) гривень включно (п. 6 Положення №148).

Таким чином:

  • відповідно до Положення №148 під кожну відомість передбачено один ВКО;
  • підприємство може скласти відомість на виплату поворотної фінансової допомоги на декількох працівників. Але на нашу думку, для повної ідентифікації господарської операції (дата, номер укладеного договору, паспортні дані отримувача) доцільно скласти окремі ВКО.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Пантюхова Анна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Експорт та реімпорт товару, який не вдалося доставити іноземному покупцю
    Підприємство відвантажило товар на експорт у травні 2024 р., оформило МД та зареєструвало ПН за нульовою ставкою. Митниця країни покупця не пропустила товар, тому в червні автомобіль повернувся в Україну. При поверненні товару було оформлено МД як ввезення на митну територію України. Чи потрібно реєструвати РК до ПН на повернення? Який бухоблік цієї ситуації?
    19.07.202419
  • Був алкогольний відділ у магазині, а стало кафе-бар: що робити з РРО та алколіцензією?
    ТОВ має ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями у відділі магазину. Тепер замість цього відділу ТОВ планує відкрити кафе-бар. Що для цього потрібно зробити?
    18.07.202424
  • Чи можна проводити через ПРРО готівкову плату за оренду рухомого майна?
    Виробник кондитерської продукції, має ліцензовану торгову марку та логотип. Продукція реалізовується ФОПам, під реалізацію продукції покупцям в оренду надаються вивіски (лайт-бокси) та холодильне обладнання. Це неосновний вид діяльності. Чи можна при оплаті готівкою за послуги оренди використовувати ПРРО?
    16.07.202429
  • Як організувати готівкові операції у мережі торгових точок?
    На підприємстві є декілька структурних підрозділів, які теріторіально віддалені і продають товари з використанням РРО. Каса в офісі недоцільна через територіальну віддаленість підрозділів. На більшості з них організована інкасація виручки до банку. Чи можна на одному з підрозділів (більшого розміру) створити касу, до якої буде здаватись виручка, що перевищує встановлений ліміт каси, з меншого структурного підрозділу?
    01.07.2024455
  • Як виправити помилку у розіділі 6 заяви про реєстрацію КОРО?
    Допущено помилку в заяві про реєстрацію КОРО форма №1-КОРО, а саме у розділі 6 неправильно вказано кількість аркушів КОРО. Як виправити цю помилку?
    13.06.202428