РРО/ПРРО
Реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій, та розрахункові книжки не застосовуються при продажу проїзних і перевізних документів на автомобільному транспорті з видачею талонів, квитанцій, квитків з нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю (п. 4 ст. 9 Закону про РРО).
Квиток - проїзний документ встановленої форми, який надає право пасажиру на одержання транспортних послуг (Закону №2344-III).
Для міжнародних перевезень типовою формою квитка є форма тип ММ-I (Наказ, Форма типового документа №503).
Даною формою передбачено наявність серійного номера та штрих-коду.
Таким чином, квитки на фірмовому бланку, без серії та номеру не звільняють підприємство від застосування РРО/ПРРО.
Оприбуткування готівки
Оприбуткуванням готівки в касах відокремлених підрозділів установ/підприємств, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО без ведення касової книги, є забезпечення зберігання щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) в електронній формі протягом строку, визначеного пп. 44.3 ПКУ і занесення інформації згідно з фіскальними звітними чеками/електронними фіскальними звітними чеками до відповідних книг обліку (Книги обліку розрахункових операцій (далі – КОРО) – у разі її використання на період виходу з ладу РРО чи відключення електроенергії)). Установа/підприємство визначає місце та спосіб зберігання відокремленими підрозділами щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) у електронній формі (абз. 3 пп. 11 розділу ІІ Положення №148).
Оприбуткуванням готівки в касах відокремлених підрозділів установ/підприємств, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням програмних РРО (далі – ПРРО) без ведення касової книги, є забезпечення щоденного створення засобами ПРРО у паперовій та/або електронній формі фіскальних звітних чеків та подання їх до фіскального сервера засобами телекомунікацій, а також направлення створених ПРРО електронних розрахункових документів та повідомлень для їх реєстрації і довгострокового зберігання до фіскального сервера (абз. 4 пп. 11 розділ ІІ Положення №148).
Для того, щоб правильно оприбуткувати готівку в цьому випадку, потрібен РРО/ПРРО. Оприбутковуючи готівку без її реєстрації через РРО/ПРРО, підприємство порушує порядок оприбуткування готівки в касі.
Витрати на ремонт та паливо
Незадокументовані витрати на паливо та ремонт транспортних засобів не враховуються при визначенні фінансового результату. Звичайно, на об’єкт оподаткування вони не впливають, оскількипідприємство є платником єдиного податку 3 групи за ставкою 5%. Але тут постає проблема нестачі грошових коштів, якщо кошти були витрачені, а документів немає. Тому водії повинні надавати підтверджуючі документи на оплату пального, ремонтів та інших витрат.
Звертаємо увагу, що відповідно до ст. 17 Законупро РРО у разі встановлення в ході перевірки факту: проведення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій, програмних реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг); непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи; невидача (в паперовому вигляді та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об’єкті такого суб’єкта господарювання:
- 100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) - за порушення, вчинене вперше;
- 150 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) - за кожне наступне вчинене порушення.
Висновки:
1. Видача квитків за вільною формою, без нанесення на квитки серії та номер вимагає застосування РРО/ПРРО при прийманні готівки в оплату транспортних послуг;
2. Оприбуткування готівки в касі повинно здійснюватися на підставі Z-звіту РРО/ПРРО;
3. Водії повинні надавати підтверджуючі первинні документи про оплату витрат на пальне, ремонти та інші супутні витрати.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити