• Посилання скопійовано

Як зареєструвати вендинговий апарат в ДПС?

Як зареєструвати вендинговий апарат в ДПС і поєднати його з ПРРО?

Вендингові автомати – це автоматичні апарати, в яких здійснюється торгівля без продавця. Наприклад, кавові апарати, фотокіоск, автомат з іграшками тощо.

Відповідно до ст. 2 Закону про РРО, автомат з продажу товарів (послуг) - реєстратор розрахункових операцій, який в автоматичному режимі здійснює видачу (надання) за готівкові кошти або із застосуванням платіжних карток, жетонів тощо товарів (послуг) і забезпечує відповідний облік їх кількості та вартості, та створює контрольну стрічку в електронному вигляді

Таким чином, з точки зору Закону про РРО вендинговий апарат може бути автоматом з продажу товарів (послуг). Тож і реєструється він в загальному порядку, прийнятому для торгових автоматів.

Але може застосовуватися також інший варіант фіскалізації — облаштування вендингового апарату вбудованим електронним контрольно-касовим реєстратором.

Вбудований електронний контрольно-касовий реєстратор - реєстратор розрахункових операцій, призначений для забезпечення реалізації фіскальних функцій у складі програмно-технічного комплексу самообслуговування, автоматів з продажу товарів (послуг) тощо (ст. 2 Закону про РРО).

Перед початком роботи торговий автомат має бути переведений у фіскальний режим (зареєстрований у податковій) (див. лист ДФСУ від 05.03.2019 р. №902/6/99-99-14-05-01-15/ІПК).

Причому фіскалізувати можна тільки торгові автомати, внесені до Держреєстру РРО (див. пп. 3 ст. 3 Закону про РРО).

Причому з наведеного вище випливає, що як торговий автомат, так і вбудований електронний контрольно-касовий реєстратор відносяться до РРО (реєстратора розрахункових операцій). Вони є різновидами РРО.

Таким чином, і реєструвати та використовувати їх потрібно в порядку, прийнятому для РРО. Такі апарати не є ПРРО.

Процедура реєстрації РРО встановлена Порядком №547 (Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги)).

Наведемо тезисно основні етапи, які слід зробити для реєстрації.

Перше. Під час придбання вендингового апарату слід впевнитися, що він, як торговий автомат, чи вбудований ЕККР включено до Державного реєстру РРО, з урахуванням сфер його застосування та за умови, що строк служби, установлений у технічній документації на РРО, не вичерпався, а також з урахуванням строків первинної реєстрації, установлених Державним реєстром РРО.

Друге. Укладається договір із центром сервісного обслуговування (ЦСО) про технічне обслуговування та ремонт РРО.

Третє. Потрібно подати форму №20-ОПП, якщо вона не подана до того часу, на приміщення, в якому використовуватиметься вендинговий апарат. 

Четверте. Слід подати до податкового органу за основним місцем обліку суб'єкта господарювання як платника податків заяву про реєстрацію РРО за формою №1-РРО (див. п. 4 ч. 2 розд. ІІ Порядку №547). Можна подати в електронному вигляді через електронний кабінет.

Протягом двох робочих днів після отримання реєстраційної заяви податкова служба приймає рішення або про можливість реєстрації РРО, або про відмову у його реєстрації.

П’яте. Якщо прийнято рішення про реєстрацію РРО, податкова служба формує та резервує фіскальний номер РРО в інформаційній системі ДПС та надсилає до ЦСО довідку за ф. №2-РРО в електронному вигляді (п. 10 гл. 2 розд. ІІ Порядку №547).

Шосте. Протягом трьох робочих днів з дати надсилання до ЦСО довідки про резервування фіскального номера суб'єкт господарювання повинен забезпечити переведення РРО у фіскальний режим роботи (внесення фіскального номера до фіскальної пам'яті РРО, персоналізація та опломбування РРО в ЦСО).

Після закінчення робіт із введення РРО в експлуатацію ЦСО надсилає до ДПС в електронному вигляді примірники довідки про опломбування РРО та акта введення в експлуатацію РРО (п. 12 гл. 2 розд. ІІ Порядку №547).

Сьоме. Після отримання цих документів ДПС не пізніше наступного робочого дня проводить реєстрацію РРО шляхом внесення даних до інформаційно-телекомунікаційної системи ДПС, розміщує в Електронному кабінеті в електронній формі та/або надає (надсилає) суб'єкту господарювання реєстраційне посвідчення РРО за формою №3-РРО.

Датою реєстрації РРО, яка зазначається в реєстраційному посвідченні, є дата, що відповідає даті внесення даних до інформаційно-телекомунікаційної системи ДПС.

На цьому реєстрація вважається завершеною і вендинговий апарат можна використовувати.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024240
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024682
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247622
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024572
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705