• Посилання скопійовано

Вендингова торгівля: готівка та РРО

Як на сьогоднішній день, не порушуючи законодавство, обліковувати готівкові кошти в вендингових апаратах (кава та снеки), якщо технічної можливості встановити ПРРО в сам вендинговий апарат немає (завод виробник таких апаратів не передбачив таке встановлення)? Також на безготівкові розрахунки встановлено банківський термінал "Інженіко" від ПриватБанку, який працює без ПРРО, тобто кошти заходять на розрахунковий рахунок без фіскалізаціі в ДПС

Торгівля через вендингові автомати підпадає під дію Закону про РРО, тому вендинговий автомат обов’язково повинен бути обладнаний РРО або ПРРО.

За усталеною думкою, вендингова торгівля не відповідає умовам перебування ФОП на І групі ЄП, яка звільнена від застосування РРО/ПРРО. Більш докладно про те, чи можна вести вендингову торгівлю на І групі ЄП, ми писали у цій консультації.

На даний момент існує три варіанти застосування РРО чи ПРРО у вендинговій торгівлі:

1) Фіскалізований торговий автомат, який затверджений Технічною комісією стосовно ведення Держреєстру РРО і міститься у Держреєстрі РРО. На жаль, у ньому лише декілька фіскалізованих ТА (див. позиції 91 — 94 підрозд. 9 розд. І Держреєстру, затвердженого наказом ДПСУ від 12.10.2021 р. №883);

2) Вбудований РРО, призначений для забезпечення реалізації фіскальних функцій у складі програмно-технічного комплексу самообслуговування, автоматів з продажу товарів (послуг) тощо (ст. 2 Закону про РРО). Таких РРО в Держреєстрі одинадцять (див. підрозд. 5 розділу І, позиції 67 - 73), і деякі з них якраз і призначені для використання в автоматах з продажу товарів (послуг). Крім того, є один спеціалізований РРО (див. поз. 66 підрозд. 4 розд. І), який може використовуватися з тією ж метою;

3) Програмний РРО, який може застосовуватися в даному вендинговому автоматі. Податківці говорять про цю можливість у своїй ІПК від 25.01.2021 р. №269/ІПК/99-00-07-05-01-06

Можна також розглянути можливість вендингової торгівлі тільки за умови безготівкової оплати картками і встановлення на торговому автоматі POS-терміналу, що поєднаний з РРО. Тоді цей пристрій буде приймати карткові платежі та одночасно формувати фіскальні чеки. Це означає відмову від приймання готівки взагалі.

Якщо вендинговий автомат не може бути фіскалізований жодним із наведених способів, нажаль, він не відповідає вимогам діючого законодавства.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    Сьогодні 11:04219
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024682
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247622
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024572
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705