• Посилання скопійовано

Вендингова торгівля: готівка та РРО

Як на сьогоднішній день, не порушуючи законодавство, обліковувати готівкові кошти в вендингових апаратах (кава та снеки), якщо технічної можливості встановити ПРРО в сам вендинговий апарат немає (завод виробник таких апаратів не передбачив таке встановлення)? Також на безготівкові розрахунки встановлено банківський термінал "Інженіко" від ПриватБанку, який працює без ПРРО, тобто кошти заходять на розрахунковий рахунок без фіскалізаціі в ДПС

Торгівля через вендингові автомати підпадає під дію Закону про РРО, тому вендинговий автомат обов’язково повинен бути обладнаний РРО або ПРРО.

За усталеною думкою, вендингова торгівля не відповідає умовам перебування ФОП на І групі ЄП, яка звільнена від застосування РРО/ПРРО. Більш докладно про те, чи можна вести вендингову торгівлю на І групі ЄП, ми писали у цій консультації.

На даний момент існує три варіанти застосування РРО чи ПРРО у вендинговій торгівлі:

1) Фіскалізований торговий автомат, який затверджений Технічною комісією стосовно ведення Держреєстру РРО і міститься у Держреєстрі РРО. На жаль, у ньому лише декілька фіскалізованих ТА (див. позиції 91 — 94 підрозд. 9 розд. І Держреєстру, затвердженого наказом ДПСУ від 12.10.2021 р. №883);

2) Вбудований РРО, призначений для забезпечення реалізації фіскальних функцій у складі програмно-технічного комплексу самообслуговування, автоматів з продажу товарів (послуг) тощо (ст. 2 Закону про РРО). Таких РРО в Держреєстрі одинадцять (див. підрозд. 5 розділу І, позиції 67 - 73), і деякі з них якраз і призначені для використання в автоматах з продажу товарів (послуг). Крім того, є один спеціалізований РРО (див. поз. 66 підрозд. 4 розд. І), який може використовуватися з тією ж метою;

3) Програмний РРО, який може застосовуватися в даному вендинговому автоматі. Податківці говорять про цю можливість у своїй ІПК від 25.01.2021 р. №269/ІПК/99-00-07-05-01-06

Можна також розглянути можливість вендингової торгівлі тільки за умови безготівкової оплати картками і встановлення на торговому автоматі POS-терміналу, що поєднаний з РРО. Тоді цей пристрій буде приймати карткові платежі та одночасно формувати фіскальні чеки. Це означає відмову від приймання готівки взагалі.

Якщо вендинговий автомат не може бути фіскалізований жодним із наведених способів, нажаль, він не відповідає вимогам діючого законодавства.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Як відобразити в фіскальному чеку продаж ліків за програмою «Доступні ліки»?
    Аптека працює за програмою «Доступні ліки». Наразі сума компенсації відображається в графі 19 чека РРО - «кредитні кошти». Як правильно відобразити кількість товару в чеку РРО, щоденній підсумковій ПН і надалі при отриманні відшкодування від НСЗУ, коли частину вартості (наприклад, з 100 грн – 40 грн) сплачує покупець, а решту (60 грн) компенсує НСЗУ?
    01.07.202513
  • Ліміт готівкової виплати працівнику за авансовим звітом
    Чи може підприємство видати з каси працівнику 120 тис. грн для відшкодування його особистих коштів, витрачених на придбання товару для потреб підприємства, на підставі поданого авансового звіту? Чи є обмеження на таку готівкову операцію?
    23.06.20251 6151
  • Оплата послуг проживання через сайт готелю: чи застосовувати ПРРО?
    Суб’єкт господарювання отримує оплату за послуги проживання: попередня оплата через сайт. Зарахування коштів проводиться за реєстром через небанківську фінустанову. Остаточний рахунок при заселенні. Чи потрібно при отриманні авансу через сайт застосовувати ПРРО? Чи можна не зазначати в чеку ПРРО – попередня оплата? Якщо кошти щодо авансу будуть зараховані на поточний рахунок через фінустанову, то коли визнавати ПЗ з ПДВ?
    18.06.202538
  • Розрахунки між юридичними особами через LiqPay: чи можна?
    Чи можуть юридичні особи в Україні здійснювати між собою розрахунки за товари та послуги за допомогою платіжного сервісу LiqPay?
    17.06.2025799
  • Чи потрібно формувати видатковий чек при поверненні товару, якщо попередня оплата не повертається?
    ФОП ІІ групи (інтернет-магазин) отримує попередню оплату 200 грн, на яку вибиває чек ПРРО "Попередня оплата за замовлення №". Товар відправляється Новою Поштою, другий чек ПРРО Checkbox формується в момент отримання товару покупцем. Чи формувати видатковий чек, якщо покупець відмовляється від товару і попередня оплата не повертається, або товар повертається через 14 днів?
    11.06.202564