• Посилання скопійовано

Вендингова торгівля: готівка та РРО

Як на сьогоднішній день, не порушуючи законодавство, обліковувати готівкові кошти в вендингових апаратах (кава та снеки), якщо технічної можливості встановити ПРРО в сам вендинговий апарат немає (завод виробник таких апаратів не передбачив таке встановлення)? Також на безготівкові розрахунки встановлено банківський термінал "Інженіко" від ПриватБанку, який працює без ПРРО, тобто кошти заходять на розрахунковий рахунок без фіскалізаціі в ДПС

Торгівля через вендингові автомати підпадає під дію Закону про РРО, тому вендинговий автомат обов’язково повинен бути обладнаний РРО або ПРРО.

За усталеною думкою, вендингова торгівля не відповідає умовам перебування ФОП на І групі ЄП, яка звільнена від застосування РРО/ПРРО. Більш докладно про те, чи можна вести вендингову торгівлю на І групі ЄП, ми писали у цій консультації.

На даний момент існує три варіанти застосування РРО чи ПРРО у вендинговій торгівлі:

1) Фіскалізований торговий автомат, який затверджений Технічною комісією стосовно ведення Держреєстру РРО і міститься у Держреєстрі РРО. На жаль, у ньому лише декілька фіскалізованих ТА (див. позиції 91 — 94 підрозд. 9 розд. І Держреєстру, затвердженого наказом ДПСУ від 12.10.2021 р. №883);

2) Вбудований РРО, призначений для забезпечення реалізації фіскальних функцій у складі програмно-технічного комплексу самообслуговування, автоматів з продажу товарів (послуг) тощо (ст. 2 Закону про РРО). Таких РРО в Держреєстрі одинадцять (див. підрозд. 5 розділу І, позиції 67 - 73), і деякі з них якраз і призначені для використання в автоматах з продажу товарів (послуг). Крім того, є один спеціалізований РРО (див. поз. 66 підрозд. 4 розд. І), який може використовуватися з тією ж метою;

3) Програмний РРО, який може застосовуватися в даному вендинговому автоматі. Податківці говорять про цю можливість у своїй ІПК від 25.01.2021 р. № 269/ІПК/99-00-07-05-01-06

Можна також розглянути можливість вендингової торгівлі тільки за умови безготівкової оплати картками і встановлення на торговому автоматі POS-терміналу, що поєднаний з РРО. Тоді цей пристрій буде приймати карткові платежі та одночасно формувати фіскальні чеки. Це означає відмову від приймання готівки взагалі.

Якщо вендинговий автомат не може бути фіскалізований жодним із наведених способів, нажаль, він не відповідає вимогам діючого законодавства.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

 • ПРРО при продажу через інтернет-магазин періодичних видань
  ФОП продає через інтернет-магазин електронні періодичні видання. Чи потрібно застосовувати ПРРО? Якщо надходить передоплата 100% за півріччя чи рік, але ПРРО не має функції попередньої оплати, то як проводити в ПРРО — в момент надходження коштів на рахунок чи в момент відправки кожного окремого місячного номеру видання?
  05.12.202324
 • Чи досить накладної і звіту від постачальника на паливні талони, якщо немає чека РРО?
  Підприємство за договором придбаває паливні картки, за якими заправляє службові автомобілі. В кінці місяця постачальник надає детальний звіт АЗС по всім заправкам авто підприємства, та видаткову накладну на обсяг заправки за місяць. Підприємство списує ПММ згідно з затвердженими нормами витрат палива, на підставі подорожніх листів, що складаються раз в місяць на кожне авто та актів списання. Чи потрібно ще зберігати РРО на кожну операцію заправки авто?
  03.11.202369
 • Особливості ПРРО при виїзді касира до замовників
  ТОВ планує взяти на роботу касира з дистанційним режимом роботи, який має приїздити до замовників із ПРРО, отримувати кошти як попередню оплату за замовлення чи післяоплату, проводити кошти через ПРРО з видачею чека. Чи є така схема «виїзною торгівлею» і яку адресу зазначати в ф. №20-ОПП, в заяві на реєстрацію ПРРО?
  31.10.2023422
 • Чи застосовувати РРО при закупівлі олії у фізосіб?
  ФОП на ІІ групі планує закупівлю у фізосіб за готівку відпрацьованої кухонної соняшникової олії, яку потім продаватиме підприємствам за безготівковим розрахунком. При розрахунку з фізособами планується оформлювати акт закупівлі, утримувати з доходу ПДФО та ВЗ. Чи достатньо цього для проведення розрахунків?
  26.10.202334
 • Ресторан надає послуги харчування іншому СГ за безготівкову оплату: що з алкоголем?
  Ресторан продає алкоголь, є роздрібна ліцензія. Зазвичай алкоголь реєструється через РРО у разі розрахунку готівкою або карткою. Як бути, якщо алкоголь входить до вартості послуги харчування, яку оплатив інший СГ безготівковим переказом на банківський рахунок? Чи проводити алкоголь через РРО? Як правильно закрити розрахунки за алкоголь, якщо ресторан надає акт і ПН на всю вартість послуги, яка також включає алкоголь?
  25.10.2023461