• Посилання скопійовано

ФОП продає хліб з кіосків у м. Дрогобич: чи потрібно йому застосовувати POS-термінал?

ФОП – платник ЄП ІІ групи працює у м. Дрогобич Львівської області (населення - 76 тис. жителів). Діяльність – продаж хліба в кіосках, де застосовуються РРО. Чи потрібно цьому ФОПу обладнати ці точки продажу ще й POS-терміналами?

Відповідно до Постанови КМУ від 29.07.2022 р. №894, з 1 січня 2023 р. обов’язок встановлювати POS-термінали (тобто забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв)) поширюється на торгівців, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення понад 25 тис. осіб, окрім ФОП – платників ЄП І групи, а також торгівців, які здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів, виїзну чи виносну торгівлю, продаж власноручно вирощеної або відгодованої продукції.

Можна скористатися цим виключенням щодо виїзної чи виносної торгівлі, але для цього треба чітко розуміти, чи є торгівля в кіоску такою торгівлею.

У законодавстві визначення "виїзна торгівля" немає, хоча, наприклад, воно зустрічається в Порядку №833. При цьому, як випливає з пп. 30 Порядку №833, під виїзною торгівлею слід мати на увазі продаж товарів за межами торговельного приміщення. Якщо у кіоску перебуває тільки продавець та розміщується товар, то це означає, що торговельного приміщення немає, адже покупці не можуть потрапити в кіоск.

На практиці під поняттям "виїзна торгівля" мається на увазі роздрібна торгівля через дрібнороздрібну торговельну мережу, яка є однією з форм позамагазинного продажу товарів, за якої приміщення не мають торговельного залу для споживачів, товари продають через (пп. 3 Правил №369):

1) пункти некапітальної забудови – кіоски, ларі, ларьки, палатки, павільйони для сезонного продажу товарів, торговельні автомати;

2) засоби пересувної мережі – автомагазини, автокафе, авторозвозки, автоцистерни, лавки-автопричепи, візки, спеціальне технологічне обладнання (низькотемпературні лотки-прилавки), розноски, лотки, столики тощо.

Отже, є два варіанти в даному випадку:

1) Встановлювати POS-термінали в кіосках на виконання вимог Постанови №894;

2) Скористатися виключенням для виносної чи виїзної торгівлі. Оскільки це поняття законом не врегульоване, радимо звернутися до податківців за наданням ІПК з питання, чи можна вважати таку торгівлю хлібом у кіосках виносною чи виїзною для цілей Постанови №894.

Також див. нашу новину та нашу аналітику про виїзну торгівлю від 25.05.2018 року, яка актуальна в частині організаційних питань.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024244
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024682
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247622
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024572
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705