• Посилання скопійовано

ФОП продає хліб з кіосків у м. Дрогобич: чи потрібно йому застосовувати POS-термінал?

ФОП – платник ЄП ІІ групи працює у м. Дрогобич Львівської області (населення - 76 тис. жителів). Діяльність – продаж хліба в кіосках, де застосовуються РРО. Чи потрібно цьому ФОПу обладнати ці точки продажу ще й POS-терміналами?

Відповідно до Постанови КМУ від 29.07.2022 р. №894, з 1 січня 2023 р. обов’язок встановлювати POS-термінали (тобто забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв)) поширюється на торгівців, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення понад 25 тис. осіб, окрім ФОП – платників ЄП І групи, а також торгівців, які здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів, виїзну чи виносну торгівлю, продаж власноручно вирощеної або відгодованої продукції.

Можна скористатися цим виключенням щодо виїзної чи виносної торгівлі, але для цього треба чітко розуміти, чи є торгівля в кіоску такою торгівлею.

У законодавстві визначення "виїзна торгівля" немає, хоча, наприклад, воно зустрічається в Порядку №833. При цьому, як випливає з пп. 30 Порядку №833, під виїзною торгівлею слід мати на увазі продаж товарів за межами торговельного приміщення. Якщо у кіоску перебуває тільки продавець та розміщується товар, то це означає, що торговельного приміщення немає, адже покупці не можуть потрапити в кіоск.

На практиці під поняттям "виїзна торгівля" мається на увазі роздрібна торгівля через дрібнороздрібну торговельну мережу, яка є однією з форм позамагазинного продажу товарів, за якої приміщення не мають торговельного залу для споживачів, товари продають через (пп. 3 Правил №369):

1) пункти некапітальної забудови – кіоски, ларі, ларьки, палатки, павільйони для сезонного продажу товарів, торговельні автомати;

2) засоби пересувної мережі – автомагазини, автокафе, авторозвозки, автоцистерни, лавки-автопричепи, візки, спеціальне технологічне обладнання (низькотемпературні лотки-прилавки), розноски, лотки, столики тощо.

Отже, є два варіанти в даному випадку:

1) Встановлювати POS-термінали в кіосках на виконання вимог Постанови №894;

2) Скористатися виключенням для виносної чи виїзної торгівлі. Оскільки це поняття законом не врегульоване, радимо звернутися до податківців за наданням ІПК з питання, чи можна вважати таку торгівлю хлібом у кіосках виносною чи виїзною для цілей Постанови №894.

Також див. нашу новину та нашу аналітику про виїзну торгівлю від 25.05.2018 року, яка актуальна в частині організаційних питань.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Як відобразити в фіскальному чеку продаж ліків за програмою «Доступні ліки»?
    Аптека працює за програмою «Доступні ліки». Наразі сума компенсації відображається в графі 19 чека РРО - «кредитні кошти». Як правильно відобразити кількість товару в чеку РРО, щоденній підсумковій ПН і надалі при отриманні відшкодування від НСЗУ, коли частину вартості (наприклад, з 100 грн – 40 грн) сплачує покупець, а решту (60 грн) компенсує НСЗУ?
    01.07.202517
  • Ліміт готівкової виплати працівнику за авансовим звітом
    Чи може підприємство видати з каси працівнику 120 тис. грн для відшкодування його особистих коштів, витрачених на придбання товару для потреб підприємства, на підставі поданого авансового звіту? Чи є обмеження на таку готівкову операцію?
    23.06.20251 6831
  • Оплата послуг проживання через сайт готелю: чи застосовувати ПРРО?
    Суб’єкт господарювання отримує оплату за послуги проживання: попередня оплата через сайт. Зарахування коштів проводиться за реєстром через небанківську фінустанову. Остаточний рахунок при заселенні. Чи потрібно при отриманні авансу через сайт застосовувати ПРРО? Чи можна не зазначати в чеку ПРРО – попередня оплата? Якщо кошти щодо авансу будуть зараховані на поточний рахунок через фінустанову, то коли визнавати ПЗ з ПДВ?
    18.06.202542
  • Розрахунки між юридичними особами через LiqPay: чи можна?
    Чи можуть юридичні особи в Україні здійснювати між собою розрахунки за товари та послуги за допомогою платіжного сервісу LiqPay?
    17.06.2025828
  • Чи потрібно формувати видатковий чек при поверненні товару, якщо попередня оплата не повертається?
    ФОП ІІ групи (інтернет-магазин) отримує попередню оплату 200 грн, на яку вибиває чек ПРРО "Попередня оплата за замовлення №". Товар відправляється Новою Поштою, другий чек ПРРО Checkbox формується в момент отримання товару покупцем. Чи формувати видатковий чек, якщо покупець відмовляється від товару і попередня оплата не повертається, або товар повертається через 14 днів?
    11.06.202571