• Посилання скопійовано

ФОП продає хліб з кіосків у м. Дрогобич: чи потрібно йому застосовувати POS-термінал?

ФОП – платник ЄП ІІ групи працює у м. Дрогобич Львівської області (населення - 76 тис. жителів). Діяльність – продаж хліба в кіосках, де застосовуються РРО. Чи потрібно цьому ФОПу обладнати ці точки продажу ще й POS-терміналами?

Відповідно до Постанови КМУ від 29.07.2022 р. № 894, з 1 січня 2023 р. обов’язок встановлювати POS-термінали (тобто забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв)) поширюється на торгівців, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення понад 25 тис. осіб, окрім ФОП – платників ЄП І групи, а також торгівців, які здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів, виїзну чи виносну торгівлю, продаж власноручно вирощеної або відгодованої продукції.

Можна скористатися цим виключенням щодо виїзної чи виносної торгівлі, але для цього треба чітко розуміти, чи є торгівля в кіоску такою торгівлею.

У законодавстві визначення "виїзна торгівля" немає, хоча, наприклад, воно зустрічається в Порядку №833. При цьому, як випливає з пп. 30 Порядку № 833, під виїзною торгівлею слід мати на увазі продаж товарів за межами торговельного приміщення. Якщо у кіоску перебуває тільки продавець та розміщується товар, то це означає, що торговельного приміщення немає, адже покупці не можуть потрапити в кіоск.

На практиці під поняттям "виїзна торгівля" мається на увазі роздрібна торгівля через дрібнороздрібну торговельну мережу, яка є однією з форм позамагазинного продажу товарів, за якої приміщення не мають торговельного залу для споживачів, товари продають через (пп. 3 Правил №369):

1) пункти некапітальної забудови – кіоски, ларі, ларьки, палатки, павільйони для сезонного продажу товарів, торговельні автомати;

2) засоби пересувної мережі – автомагазини, автокафе, авторозвозки, автоцистерни, лавки-автопричепи, візки, спеціальне технологічне обладнання (низькотемпературні лотки-прилавки), розноски, лотки, столики тощо.

Отже, є два варіанти в даному випадку:

1) Встановлювати POS-термінали в кіосках на виконання вимог Постанови №894;

2) Скористатися виключенням для виносної чи виїзної торгівлі. Оскільки це поняття законом не врегульоване, радимо звернутися до податківців за наданням ІПК з питання, чи можна вважати таку торгівлю хлібом у кіосках виносною чи виїзною для цілей Постанови №894.

Також див. нашу новину та нашу аналітику про виїзну торгівлю від 25.05.2018 року, яка актуальна в частині організаційних питань.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

 • ПРРО при продажу через інтернет-магазин періодичних видань
  ФОП продає через інтернет-магазин електронні періодичні видання. Чи потрібно застосовувати ПРРО? Якщо надходить передоплата 100% за півріччя чи рік, але ПРРО не має функції попередньої оплати, то як проводити в ПРРО — в момент надходження коштів на рахунок чи в момент відправки кожного окремого місячного номеру видання?
  05.12.202324
 • Чи досить накладної і звіту від постачальника на паливні талони, якщо немає чека РРО?
  Підприємство за договором придбаває паливні картки, за якими заправляє службові автомобілі. В кінці місяця постачальник надає детальний звіт АЗС по всім заправкам авто підприємства, та видаткову накладну на обсяг заправки за місяць. Підприємство списує ПММ згідно з затвердженими нормами витрат палива, на підставі подорожніх листів, що складаються раз в місяць на кожне авто та актів списання. Чи потрібно ще зберігати РРО на кожну операцію заправки авто?
  03.11.202369
 • Особливості ПРРО при виїзді касира до замовників
  ТОВ планує взяти на роботу касира з дистанційним режимом роботи, який має приїздити до замовників із ПРРО, отримувати кошти як попередню оплату за замовлення чи післяоплату, проводити кошти через ПРРО з видачею чека. Чи є така схема «виїзною торгівлею» і яку адресу зазначати в ф. №20-ОПП, в заяві на реєстрацію ПРРО?
  31.10.2023422
 • Чи застосовувати РРО при закупівлі олії у фізосіб?
  ФОП на ІІ групі планує закупівлю у фізосіб за готівку відпрацьованої кухонної соняшникової олії, яку потім продаватиме підприємствам за безготівковим розрахунком. При розрахунку з фізособами планується оформлювати акт закупівлі, утримувати з доходу ПДФО та ВЗ. Чи достатньо цього для проведення розрахунків?
  26.10.202334
 • Ресторан надає послуги харчування іншому СГ за безготівкову оплату: що з алкоголем?
  Ресторан продає алкоголь, є роздрібна ліцензія. Зазвичай алкоголь реєструється через РРО у разі розрахунку готівкою або карткою. Як бути, якщо алкоголь входить до вартості послуги харчування, яку оплатив інший СГ безготівковим переказом на банківський рахунок? Чи проводити алкоголь через РРО? Як правильно закрити розрахунки за алкоголь, якщо ресторан надає акт і ПН на всю вартість послуги, яка також включає алкоголь?
  25.10.2023461