• Посилання скопійовано

ФОП продає хліб з кіосків у м. Дрогобич: чи потрібно йому застосовувати POS-термінал?

ФОП – платник ЄП ІІ групи працює у м. Дрогобич Львівської області (населення - 76 тис. жителів). Діяльність – продаж хліба в кіосках, де застосовуються РРО. Чи потрібно цьому ФОПу обладнати ці точки продажу ще й POS-терміналами?

Відповідно до Постанови КМУ від 29.07.2022 р. № 894, з 1 січня 2023 р. обов’язок встановлювати POS-термінали (тобто забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв)) поширюється на торгівців, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення понад 25 тис. осіб, окрім ФОП – платників ЄП І групи, а також торгівців, які здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів, виїзну чи виносну торгівлю, продаж власноручно вирощеної або відгодованої продукції.

Можна скористатися цим виключенням щодо виїзної чи виносної торгівлі, але для цього треба чітко розуміти, чи є торгівля в кіоску такою торгівлею.

У законодавстві визначення "виїзна торгівля" немає, хоча, наприклад, воно зустрічається в Порядку №833. При цьому, як випливає з пп. 30 Порядку № 833, під виїзною торгівлею слід мати на увазі продаж товарів за межами торговельного приміщення. Якщо у кіоску перебуває тільки продавець та розміщується товар, то це означає, що торговельного приміщення немає, адже покупці не можуть потрапити в кіоск.

На практиці під поняттям "виїзна торгівля" мається на увазі роздрібна торгівля через дрібнороздрібну торговельну мережу, яка є однією з форм позамагазинного продажу товарів, за якої приміщення не мають торговельного залу для споживачів, товари продають через (пп. 3 Правил №369):

1) пункти некапітальної забудови – кіоски, ларі, ларьки, палатки, павільйони для сезонного продажу товарів, торговельні автомати;

2) засоби пересувної мережі – автомагазини, автокафе, авторозвозки, автоцистерни, лавки-автопричепи, візки, спеціальне технологічне обладнання (низькотемпературні лотки-прилавки), розноски, лотки, столики тощо.

Отже, є два варіанти в даному випадку:

1) Встановлювати POS-термінали в кіосках на виконання вимог Постанови №894;

2) Скористатися виключенням для виносної чи виїзної торгівлі. Оскільки це поняття законом не врегульоване, радимо звернутися до податківців за наданням ІПК з питання, чи можна вважати таку торгівлю хлібом у кіосках виносною чи виїзною для цілей Постанови №894.

Також див. нашу новину та нашу аналітику про виїзну торгівлю від 25.05.2018 року, яка актуальна в частині організаційних питань.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи потрібно вести касову книгу за операціями на рахунку 308 та як складати касові ордери?
    Який кореспондуючий рахунок необхідно вказати у прибутковому ордері при прийомі коштів за послуги через ПРРО? Як саме відображати операції у касовій книзі, якщо на кінець дня всю виручку передаємо з рахунку 308 на рахунок 301? Чи потрібно виписувати видатковий ордер для рахунку 308 і прибутковий на рахунок 301 на суму цих коштів? Які коресподуючі рахунки вказувати в видатковому ордері та в прибутковому?
    24.04.20244671
  • Які електронні підписи та печатки можуть застосовуватись в ПРРО?
    Чи можна використовувати електронні печатки, а не іменні ключі касирів для програмного РРО? Чи не буде це порушенням порядка проведення розрахункових операцій?
    02.04.202443
  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.20241 411
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.202498
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202485