• Посилання скопійовано

Придбання послуг у нерезидента з використанням корпоративної картки

Підприємство планує придбати супутникову систему Старлінк, сплачуючи абонплату через інтернет з використанням корпоративної картки. Навряд чи буде договір, квитанції про оплату. Чи можна здійснювати оплату в такому разі?

Реєстрація споживачів, оплата, здійснюються на сайті Старлінку.

Згідно з інформацією, розміщеною на сайті, придбання системи, оплата абонплати здійснюється на підставі заявки на сайті після реєстрації на сайті та отримання інвойсу на оплату. На оплату абонплати також щомісяця направлятиметься інвойс. Поряд з цим всі показники нарахувань, оплати відображатимуться на вкладці «Оплата» облікового запису підприємства на сайті. 

Такий порядок придбання і оплати допустимий згідно з нормами Закону про електронну комерцію.

В такому разі первинним документом виступатиме інвойс, на підставі якого послуги інтернету відображатимуться в обліку.

 

Щодо використання корпоративної картки

Відповідно до пп. 32-1 Положення №2, суб’єкти господарювання-резиденти (юридичні особи та ФОП) мають право здійснювати розрахунки за зовнішньоекономічним договором (контрактом, угодою, іншим документом, що застосовується в міжнароднійпрактиці та може вважатися договором) з експорту/імпортутоварів за допомогою електронного платіжного засобу, якщо операція за одним таким договором в один операційний день не перевищує незначний розмір.

Незначний розмір валютної операції (незначний розмір) - розмір валютної операції (в еквіваленті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим НБУ на дату здійснення операції), який є меншим за розмір, передбачений ст. 20 Закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

В ст. 20 цього Закону наведено розмір – 400 000 грн.

Таким чином, корпоративну картку можна використовувати для стралінківських розрахунків, в межах до 400 000 грн в день.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    Сьогодні 11:04132
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024682
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247622
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024572
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705