• Посилання скопійовано

Як вести КОРО та РК при виїзній торгівлі у сільській місцевості?

Як вести КОРО та РК при виїзній торгівлі у сільській місцевості, якщо на кінець дня залишається готівка на місці проведення розрахунків? Чи обов’язково вилучати всю готівку з місця торгівлі, щоб не було залишку?

Відповідно до п. 5 підрозділу 4 розділу ІІ Порядку №547, використання книги ОРО, зареєстрованої на господарську одиницю, передбачає:

  • наявність книги ОРО в господарській одиниці, на яку ця книга зареєстрована, або на місці проведення розрахунків;
  • здійснення записів про реквізити розрахункових квитанцій до початку використання розрахункової книжки та безпосередньо після закінчення її використання у межах робочого дня чи зміни;
  • щоденне виконання записів про рух готівки та суми розрахунків, при цьому дані за сумами, отриманими від покупців (клієнтів), та дані за сумами, виданими покупцям (клієнтам), записуються окремо.

Як бачимо, у КОРО потрібно фіксувати тільки рух готівки та суми розрахункових операцій. Порядок №547 не вимагає наводити в КОРО залишок готівки на місці розрахунків. З цієї причини у формі КОРО немає відповідних граф. Відсутність цих граф в КОРО не означає, що на місці розрахунків повинен бути нульовий залишок готівки.

Відповідно до п. 7 підрозділу 2 розділу ІІІ Порядку №547 сума готівки, що:

  • зберігається на місці проведення розрахунків до початку робочого дня;
  • вноситься суб'єктом господарювання протягом робочого дня, 
  • записується в корінець розрахункової квитанції з позначкою "Службове внесення". 

Сума готівки, що вилучається суб'єктом господарювання протягом робочого дня з місця проведення розрахунків, записується у корінець розрахункової квитанції з позначкою "Службова видача".

Якщо готівка фактично не вноситься або не видається, то операції «службове внесення» або «службова видача» не проводяться.

Отже, робимо такі висновки:

  • залишок готівки в КОРО на кінець дня виводити не потрібно;
  • операції «службове внесення» та «службова видача» реєструються тільки тоді, коли фактично внесено або видано готівку (наприклад, внесено розмінну моменту, якої на місці розрахунків раніше не було, видано готівку для внесення в банк або видано готівку власнику – ФОПу тощо);
  • якщо на кінець дня на місці розрахунків у господарській одиниці залишається готівка, яка буде використовуватись наступного дня, операції «службова видача» та «службове внесення» робити не обов’язково. Втім, якщо їх провести, це не буде порушенням Порядку №547.

 

Приклад:

Проведено операції від 1 грудня:

1) РК - службове внесення 200,00 грн (розмінна монета);

2) Продаж за РК на загальну суму 2000,00 грн;

3) Операції в кінці дня:

  • варіант А – РК на службову видачу 2200,00 грн, в касі залишок 0,00 грн. Наступного дня 2 грудня або немає службового внесення і торгівля починається з нульовим залишком готівки, або вноситься певна сума розмінної монети, наприклад 50,00 грн; 
  • варіант Б – РК на службову видачу 2100,00, в касі залишається 100,00 грн, наступного дня 2 грудня оформлюється РК на службове внесення 100,00 грн і далі проводяться розрахункові операції.

Правильними є обидва варіанти. У КОРО відображається тільки рух готівки – розрахункові операції на суму 2000 грн, а також операції ««службове внесення» та «службова видача» на суми 200 грн, 50 грн, 100 грн. Залишок готівки 100 грн в КОРО не виводиться. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024588
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024686
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247632
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024574
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705