• Посилання скопійовано

Двічі помилково внесено одну акцизну марку в двох чеках РРО: які можливі наслідки?

Двічі помилково внесено одну акцизну марку в двох чеках РРО, а фактично було продано дві різні пляшки з різними марками. Які можливі наслідки?

З 1 січня 2022 року стало обов'язковим відображення (при роздрібній торгівлі алкогольними напоями) у чеках РРО/програмних РРО цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку (серія та номер). Докладніше про це ми писали тут.

Тому такі чеки, які не містять цього реквізиту, вважаються такими, що не відповідають вимогам до встановленої форми чека, що містяться у Положенні про форму та зміст розрахункових документів від 21.01.2016 р. №13.

За відсутність штрихкоду акцизної марки передбачено санкції як за невидачу розрахункового документа встановленої форми  (п. 1 ст. 17 Закону про РРО):

  • 100% вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) – за порушення, вчинене вперше;
  • 150% вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) –  за кожне наступне вчинене порушення.

Але на практиці складно перевірити саме правильність зазначення штрих-коду, якщо він наявний в чеку, тому що для цього потрібно звірити всі коди акцизних марок.

Якщо у продавця вже немає пляшки з тим кодом, який не було пробито, це можна розглядати як нестачу такої пляшки, але тільки за умови, якщо цей факт буде виявлений. Як варіант, можна пробити в чеку пляшку з цим кодом, щоб такої невідповідності вже не було. Проте це призведе до збільшення виручки та акцизного податку в частині вартості цієї пляшки. Також можна списати цю пляшку як зіпсовану.

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Як організувати касові операції в ресторані?
    Ресторан працює щоденно. Готівкову виручку не здають до банку, а видають у підзвіт за необхідності. Решта готівки зберігається на робочому місці касира у сейфі. Вилучення готівки з РРО проводиться щодня. Чи можна встановити графік роботи касира – 2 дні робочі, 2 дні - вихідних? Як організувати касові операції в ресторані?
    30.01.202344
  • Касир помилився під час інкасації готівки, поклавши зайву готівку в сумку: як виправити?
    На підприємстві відбулася нестача у касі на велику суму у зв’язку з тим, що касир помилково переклав цю суму готівки до інкасаторської сумки. Підприємство отримало виписку з банку про розбіжність, а також провело інвентаризацію каси. Як провести це у бухобліку та якими документами це оформити? Чи формувати на цю суму ВКО?
    25.01.202351
  • Коли ФОП зобов’язаний приймати платіжні картки в оплату товарів?
    ФОП (ІІ група ЄП) продає металопластикові вироби (вікна, двері). Покупцям він видає рахунок, де вказано IBAN, готівку і платіжні картки не приймає, РРО не використовує. Чи зобов'язаний він з 2023 р. забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків за проданий ним товар (населений пункт з населенням понад 25 тис.)? Якщо так, чи потрібно тоді йому застосовувати РРО (ПРРО)?
    10.01.2023887
  • Придбання послуг у нерезидента з використанням корпоративної картки
    Підприємство планує придбати супутникову систему Старлінк, сплачуючи абонплату через інтернет з використанням корпоративної картки. Навряд чи буде договір, квитанції про оплату. Чи можна здійснювати оплату в такому разі?
    03.01.2023716
  • Оподаткування при продажу ФОП акумуляторів
    ФОП на ІІІ групі ЄП (2%) купуватиме акумулятори в Польщі (імпортуватиме), надалі продаючи їх в Україні. Кошти від покупців надходитимуть на банківський рахунок ФОП. Як оподатковується така операція. Чи потрібен РРО? Чи потрібно платити ввізне мито?
    13.12.202262