Згідно з п. 6 Положення №148 суб'єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами:
1) між собою - у розмірі до 10000 (десяти тисяч) гривень включно;
2) з фізичними особами - у розмірі до 50000 (п'ятдесяти тисяч) гривень включно.
Суб’єкти господарювання у разі зняття готівкових коштів із поточних рахунків з метою здійснення готівкових розрахунків із фізичними особами зобов’язані надавати на запит банку (філії, відділення) підтвердні документи, на підставі яких здійснюються такі готівкові розрахунки, необхідні банку (філії, відділенню) для вивчення клієнта з урахуванням ризик-орієнтованого підходу.
Це обмеження застосовується при розрахунках з одним контрагентом. Наприклад, за один день можна провести розрахунки з декількома контрагентами в сумі 50000 грн з кожним з них.
Відповідно до п. 8 Положення №148 обмеження, установлені в пунктах 6 та 7 розділу II Положення №148, не стосуються:
- розрахунків суб'єктів господарювання з бюджетами та державними цільовими фондами;
- добровільних пожертвувань та благодійної допомоги;
- використання готівки, виданої на відрядження;
- виплат, пов'язаних з оплатою праці;
- використання готівкових коштів з фонду оперативно-розшукових (негласних слідчих) дій, створеного на виконання частини третьої статті 24 Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України" та частини четвертої статті 17 розділу II Закону України “Про Державне бюро розслідувань”.
В даному випадку готівка видається підзвітній особі, але не на відрядження, а на господарські витрати для закупівлі сировини у населення. Тому кожній підзвітній особі можна видати на такі цілі не більше ніж 50000 грн на день. Як варіант, можна оформити на підзвітних осіб платіжні картки, на які можна перераховувати необхідні кошти. Підзвітна особа може знімати готівку з таких карток не більше ніж 50000 грн на день.
Докладніше про платіжні картки у підзвітних осіб читайте тут.
Нагадаємо, що відповідно до п. 19 Положення №148 готівка видається під звіт на закупівлю сільськогосподарської продукції та заготівлю вторинної сировини на строк не більше 10 робочих днів.
Про відповідальність за недотримання цього обмеження читайте тут.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити